Denizli’de Okullar LGS’ye Hazır

Denizli’de Okullar LGS’ye Hazır

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Haziran 2020 tarihinde Türkiye çapında gerçekleştirilecek LGS (Liselere Geçiş Sistemi); toplum sağlığını korumak için bir dizi önlem ile yapılacak.

A+A-

Sınava girecek öğrenci ve görevlilerin korornadan korunmaları adına sınavın gerçekleştirileceği okullarda dezenfekte işlemleri sınav öncesinde tamamlanacak.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü sınav önlemleri kapsamında toplum sağlığını korumak amacıyla sınavda kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan malzemeleri 19 ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderiyor.

19 İlçeye Gönderildi

Sınavın sağlık açısından güvenli yapılabilmesi için her türlü önlemin alındığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “LGS yapılacak olan okullarımızın dezenfeksiyon malzemeleri ile öğrenci ve sınav görevlilerimizin kullanacağı kişisel maske ve ekipmaların temini kurumumuzca yapıldı. Sınav yapılacak okullara ulaştırılmak üzere  malzememizi 19 ilçemize gönderiyoruz.

20 Haziran 2020 günü ilimizde 256 okulumuzda LGS gerçekleştirilecek. İlçelerimize gönderdiğimiz malzemeler okullara ulaştırılarak sınavın sağlık ve hijyen koşullarında yapılması sağlanacak. Denizli olarak 20 Haziran günü ekiplerimizin koordinasyonunda sınavı  başarılı bir şekilde gerçekleştireceğiz.

LGS için hazırlanan malzemeler ilimizdeki mesleki eğitim veren okullarımızda üretildi. Bu bizim için ayrıca bir gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizde Covid-19 vakasının görüldüğü ilk günden bügüne kadar meslek liselerimiz önemli çalışmalara imza atarak ülkemizin pandemi ile mücadelesinde önemli rol oynadılar. Öğretmenlerimizi yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Sınavın sağlık ve hijyen şartlarında gerçekleştirilmesi adına hazırlanan malzemelerin okullara kadar dağıtımını ve koordinasyonunu yapan mesai arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Covid-19 (Koronavirüs) salgınında toplum sağlığını korumak adına LGS yapılacak 256 okula; toplamda 64.070 cerrahi maske, 2128 el dezenfektanı, 512 yüzey dezenfektanı ve 3120 yüz siperliği gönderdildi.

20 Haziran 2020 Cumartesi günü ilimizde 256 okulda; 1.360 derslikte, toplam 19.254 öğrenci LGS’ye girecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.