"Denizli'ye Yakışır Bir Adalet Sarayı İstiyoruz"

"Denizli'ye Yakışır Bir Adalet Sarayı İstiyoruz"

Denizli Barosu Başkanı Avukat Müjdat İLHAN 6 yıldır tamamlanmayan Denizli Adalet Sarayı hakkında bir açıklama yaptı.

A+A-

Başkan İlhan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Yargı sisteminin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde Adliyelerin fiziki koşulları çok önemlidir. Ne yazık ki şehrimizde 2004 yılında faaliyete geçen “Adalet Sarayı” nın küçük mekânlarda, sıkışık alanlarda, dosya yığınları altında faaliyet göstererek fiziksel olarak yeterli olmadığı hepimiz tarafından bilinmektedir. Adliye koridorlarına gaz betonlar ve pvc ler ile derme çatma odalar, duruşma salonları yapılmış, yetmeyince; tam 10 yıl sonra 2014 yılında ek adliye binasının yapımına başlanmıştır. Bu bizi sevindiren gelişme ile mevcut adliye binamızın yetersizliğinden 450 günde nihayet kurtulmayı umarken; bitmeyen inşaat nedeniyle 50 yıllık lojmanların icra müdürlüğü, mahkeme salonu, kalem haline getirilmek zorunda kalındığı görülmüştür.

Yeterli Olmadı

Adliye binasını hizmet eder şekle getirmek için Başsavcılık ve Komisyon Başkanlığının çabaları fiziki imkansızlık nedeniyle yeterli olmamıştır.

Şehrimizde Tapu Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü gibi birçok kamu binasının yenilendiği, yüzlerce TOKİ konutlarının yapıldığı hatta 33 milyon Türk Lirası harcandığı bilinen devasa Diyanet İşleri Başkanlığı Denizli Dini Yüksek İhtisas merkezi Müdürlüğü binasının bile inşaatının hızla bitirilip, faaliyete geçtiği görülürken; devlet gücünün en önemli simgelerinden biri olan “Denizli Adalet Sarayı” ek binası nedense 6 yıldır bitirilememektedir. Bu durum, hem biz avukatları, hem hakim savcıları, hem adliye çalışanlarını hem de bugünlerde saatlerce HES kuyruğunda bekleyen vatandaşlarımızı etkilemektedir.

Şehrimize, vatandaşımıza, hakim savcılara, adliye çalışanlarımıza ve biz avukatlara yakışır bir ADALET SARAYI İSTİYORUZ!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.