Dolandırıcılar İş Başında

Ege - Denizli 8 Eylül 2018 22:34
Videoyu Aç Dolandırıcılar İş Başında
A
a

Telefon dolandırıcıları yine iş başındaydılar ama bu sefer yakayı ele verdiler. Bu sefer Denizli’den Şanlıurfa’ya uzanan bir olay var. İşte detaylar.

http://www.denizli.bel.tr/
Alınan bilgilere göre dolandırıcılar telefon ile aramış oldukları Feride T.'nin 80 bin TL’lik ziynet eşyasını aldılar ve bir kuyumcuya satarken suçüstü yakalandılar. Dolandırıcıların 2 kişi olduğu öğrenildi.
 
Emniyet tarafından sürekli uyarı yapılmasına ve televizyonda haberlerde mağdurların sürekli gündeme gelmesine rağmen telefon dolandırıcıları tuzaklarına düşüreceklerini birisini buluyorlar. Denizli'de telefon ile aramış oldukları  bir kadının 80 bin TL’lik ziynet eşyasını alıp dolandırmış olan 2 şahıs, ziynet eşyalarını Şanlıurfa Akçakale'de bir kuyumcuya satarlarken suçüstü yapılarak yakalandılar.

Suçüstü Yakalandılar

Alınan bilgilere göre, Denizli'de ikamet eden Feride T.'yi telefon ile arayan 2 şahıs, kendilerini polis olarak tanıtarak, 80 bin TL değerindeki ziynet eşyasını aldılar. Olaydan bir süre sonra dolandırıldığının farkına varan Feride T. Acil bir şekilde polise başvurdu. Polis, telefon numarası kayıtlarından zanlıları takip etti. Polis ekipleri, Şanlıurfa ilinin Akçakale ilçesinde olduğunu tespit ettiği dolandırıcıları girmiş oldukları kuyumcuda ziynet eşyalarını satmak isterlerken suçüstü yakaladılar.

Cezaevine Gönderildiler

Polis ekipleri şüpheli şahıslar S.T. ve İ.T.'yi gözaltına alırken, şahısların yanlarında olan ziynet eşyalarına da el koydular.
 
Emniyette yapılan işlemlerden sonra adliyeye gönderilen S.T. ve İ.T., çıkarılmış oldukları mahkeme tarafından tutuklanıp cezaevine sevk edildiler.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat