DSO Sorunları Denizli Milletvekillerine Anlattı

DSO Sorunları Denizli Milletvekillerine Anlattı

Denizli Sanayi Odası, Mayıs ayı olağan Meclis toplantısını video konferans yöntemi ile Denizli AK Parti Milletvekillerinin de katılımları ile yapıldı.

A+A-

Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu’nun başkanlığı ve moderatörlüğünde yapılan toplantıda sanayiciler Denizli’ye ve sanayi sektörü ile alakalı sıkıntılarını 8 başlık altında toplayıp milletvekillerine sundular. Sorunlara ilişkin sunumu gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci’nin sunumda yer verdiği 4 ana başlık Denizli Sorunları, Korona Salgını Etkileri, Yatırım ve Lojistik olarak adlandırıldı.

Denizli Sorunları başlığı altında Avdan’a yapılması düşünülen ve kamuoyunda ciddi bir tepkiyle karşılanan termik santral konusuna da yer verildi. Korona Salgını Etkileri başlığı altında enerji maliyetlerindeki yükselişler ve mücbir sebep kapsamına alınmayan sektörlerin uğradığı zararlar, toplantıya katılan AK Parti Denizli Milletvekilleri; Cahit Özkan, Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök’e aktarıldı. Yatırım başlığı altında Çardak OSB ve Makine İhtisas OSB konusundaki gelişmeler değerlendirilip, talepler sıralanırken; Lojistik başlığı altında da yine uzun zamandır kamuoyunun gündeminde olan Denizli – Aydın otoyolu ile demiryolu konuları aktarıldı.

Tek Tek Söz Aldılar

Tek tek söz alan milletvekilleri, gündem alt maddeleri olan, Sanayi Bakanı’nın Denizli’ye davet edilmesi. Tavas Avdan’a yapılması düşünülen termik santral, korona salgınının etkileri olan mücbir sebep kapsamının genişletilmesi, sanayi sektöründe enerji bedellerinde yaşanan artışlar, Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Denizli – Aydın otoyolu, Denizli’yi İzmir’e bağlayacak demiryolu taşımacılığı konularında görüşlerini ve yürütülen çalışmaları aktardı.

Toplantının ikinci yarısında gerçekleştirilen soru-cevap bölümü ile Denizli Sanayi Odası meclis üyeleri, Denizli sanayisinin sorunları ve çözüm önerileri konusunda milletvekilleri ile karşılıklı değerlendirme şansı buldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.