"Eğitim İçin El Ele Projesi"nde 7'inci Dönem Tamamlandı

"Eğitim İçin El Ele Projesi"nde 7'inci Dönem Tamamlandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için başlattığı, "Eğitim İçin El Ele Projesi"nin 7'nci dönemi sona erdi.

A+A-

Bugüne kadar yaklaşık 3 bin öğrencinin yararlandığı projenin tamamen gönüllülük esasına dayandığına dikkat çekildi.

 

Denizli'de dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencileri üniversite sınavlarına hazırlamak adına Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 2008 yılında başlattığı, "Eğitim İçin El Ele Projesi" 7'nci dönemi tamamladı. Projenin 7'nci döneminin tamamlanması dolayısıyla kapanış programı düzenlendi. Adalet Parkı Restoranı'nda düzenlenen programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Zeynep Karakoç ve gönüllü eğitmenler katıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökoğlan, üniversite öğürencisi olan gönüllü öğretmenlerle "Eğitim İçin El Ele Projesi"nde büyük yol kat ettiklerini ifade ederek, "Sizin gibi değerli öğrencilerimiz ve gönüllü eğitmen arkadaşlarımız sayesinde bu güne kadar geldik. Ben 2008 yılında bu projenin ilk zilini çalan Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci'ye, eğitim için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a teşekkür ediyorum" dedi.

 

Gönüllülük esasına dayanıyor

 

Yedi yılın sonunda 3 bin dolayında öğrencinin faydalandığı projenin büyük başarılar elde etmesinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Gökoğlan, "Burada büyük bir emek var. İnşallah bu emekler zayi olmaz. Tamamen gönüllülük esasına dayanarak yapılan projenin meyvelerini öğrencilerimizin başarıları ile topluyoruz. Buda bizi onurlandırıyor" dedi. Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Zeynep Karakoç ise, "Gönüllü eğitmenlerimize ve projemize katılan öğrencilerimizi tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ile  Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı tarafından gönüllü eğitmenlere sertifika verildi.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.