Elazığlılar Gazetecileri Ağırladı

Elazığlılar Gazetecileri Ağırladı

İzmir ilinde ikamet eden Elazığlılar tarafından kurulan “Elazığ Kültür Ve Dayanışma Derneği” 18 Ocak 2020 Cumartesi günü İzmir’deki basın temsilcilerini kahvaltıda buluşturdu. Toplantıya yirmi üç basın temsilcisi katıldı.

A+A-

Dernek Başkanı Muzaffer Acar’ın, dernek mensuplarının kendi aralarında topladıkları 525 muhtaç çocuk için giysi yardımını yerinde teslim etmek için Elazığ’da bulunması sebebiyle konuklar dernek başkan vekili Selami Kaynak ev sahipliği yaptı.

Başkan Vekil Selâmi Kaynak yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Öncelikle başkanımız Muzadffer Acar’ın selamlarını ve saygılarını iletiyorum. Derneğimizi mensuplarının bir sosyla sorumluluk duygusu sonucu topladıkları giysileri yerinde teslim etmek amacıyla Elazığ’da bulunmaktadır.” Dedikten sonra telefon bağlantısıyla yine de Muzaffer Acar’ın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler” gününü kutlamasını sağladı.

Selami Kaynak’ın derneğin misyonu ve vizyonu hakkında verdiği bilgilerin ardından Elazığ kültür videosu ile hem derneğin yöneticilerini, hem önceki dönem başkanlarını hem de üyelerini kendi seslerinden tanımış ve dernek hakkındaki düşüncelerini öğrenmiş olduk.

Derneğin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başakanı Hayrettin Güngör ile dernek basın danışmanı Mehmet Halit İlhan Can’ın  başarıyla organize ettiği program çerçevesinde İzmir Yerel ve Ulusal Basın Mensupları adına Gökhan Atlıhan’ın konuşmasının ardından toplantıya katılan bütün basın mensupları güne dair görüşlerini paylaştılar.

1948’de İzmir’de ilk kurulan hemşehri derneği olduğunu öğrendiğimiz Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneğinin 72. Yıllık yolculuğunun arkasından hemşehrilik duygularının üst seviyey çıktığı bir günde Elazığ Kürsübaşı Müzik Grubunun Haydar Alişer’in yönetiminde seslendirdiği Elazığ musıkisi örnekleriyle kahvaltılı buluşma çok daha duygu yüklü bir gün yaşanmasını sağlayan bir diğer etkin olmuştu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlaması aynı zamanda da hem İzmir’deki Elazığlıların  hem de Elazığ ilinin kültürel yönleriyle tanıtımı için güzel bir fırsata dönüştü…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.