Emlak ve Çevre Temizlik Vergisinde Son Gün!

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisinde Son Gün!

Merkezefendi ve Pamukkale'de vezneler bu hafta sonu da açık.

A+A-

Pamukkale Belediyesi, son ödeme tarihi 1 Haziran olan Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemelerinde problem yaşanmaması için tedbirler aldı. Buna göre 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günü belediye vezneleri açık olacak.

 

Her yıl iki eşit taksitte ödenmesi gereken emlak ve çevre temizlik vergisinin ilk taksiti içi son ödeme tarihi 1 Haziran 2015. Pamukkale Belediyesi, vatandaşların bu iki vergiyi ödemekte sıkıntı yaşamaması için bir dizi önlem aldı. www.pamukkale.bel.tr adresinden yapılan ödemeleri veznelerden yapmak isteyen vatandaşlar için hafta sonunda da mesai yapılacak. Bu çerçevede 30-31 Mayıs tarihlerini kapsayan hafta sonunda belediyenin vezneleri açık olacak. Vatandaşların ödeme yapmasına kolaylık sağlamak için gerekli tedbirleri aldıklarının ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Emlak ve ÇTV ödemelerinin ilk taksitinin 1 Haziran Pazartesi gününe kadar ödenmesi gerekiyor. Son ödeme gününde yoğunluk yaşanmaması için bu iki verginin ödemelerinin yapılabileceği veznelerimiz hafta sonunda açık olacak. 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günü sabah 08.30 ile 17.30 arasında vatandaşlarımız ödemelerini yapabilecekler” dedi.

Merkezefendi Belediyesi, 1 Haziran Pazartesi günü sona erecek olan 2015 yılı emlak ve iş yeri çevre temizlik vergilerinin birinci taksit ödemelerinde, vatandaşların sorun yaşamaması için belediye veznelerini 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günleri de açık tutacak.

 

Vatandaşa daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan Merkezefendi Belediyesi, mükelleflerin vergi ödemelerini kolaylaştırmak için 5 adet vezne öğle arası dahi hizmete açtı.

 

Merkezefendi Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Emlak ve İşyeri Çevre Temizlik Vergilerinin birinci taksit ödeme vadesi 31 Mayıs Pazar, tatil gününe denk geldiğinden mükelleflerin her hangi bir mağduriyet yaşamaması, gecikme cezası ödememeleri için veznelerin Cumartesi ve Pazar günleri de açık olacağını ve tatili takip eden ilk iş günü olan 01 Haziran 2015 Pazartesi günü de ödeme yapılabileceğini belirtildi.

 

Artık yaşlılarımız ödemelerini kolaylıkla yapabiliyor

 

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Belediyemizde 5 adet tahsilat veznemiz öğle aralarında bile hizmet vermekte iken yaşlılarımıza çok fazla bekletmemek ve kolaylık sağlamak için 5. veznemizi 60 yaş ve üzeri yaşlılarımızın hizmetine açtık.

Büyüklerimizin Huzur ve Mutluluğu Bizim İçin Önemli

 

“Yaşlılar bizim için her zaman baş tacıdır. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Onların rahatı yerindeyse, huzur içinde Merkezefendi İlçesi’nde yaşamanın keyfini çıkarıyorlarsa bu bizim de huzur içinde olmamızı sağlar. Yaşlılarımız hizmetten memnun, bizler de onları memnun etmek için daha çok çalışacağız” dedi.

 

Merkezefendi Belediyesi’ne vergi borcunu ödemek için gelen vatandaşlar fazla kuyruk beklemeden kısa bir süre içerisinde borçlarını yatırabildiklerini ifade ederek işlemlerin büyük bir hızla ilerlediğini, bu hizmetten çok memnun olduklarını ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.