Enerya Doğalgaz'dan Sonra Elektirikte de Olacak

Enerya Doğalgaz'dan Sonra Elektirikte de Olacak

TÜRKİYE'nin enerji dağıtım sektöründeki önde gelen firmalarından olan Enerya, doğalgaz dağıtımındaki tecrübesi ve yaygın hizmet ağının ardından şimdide elektrik dağıtımı için kolları sıvadı.

A+A-

Enerya, Konya'dan sonra Denizli'de de elektrik faturalarında tasarruf, farklı kampanyalar ve cazip koşullar ile tüm abonelerine elektrik sağlamak için çalışma başlattı.

Enerya, aylık elektrik kullanımı 375 kw saat düzeyinde ve 150 liranın üzerinde elektrik sarfiyatı olan konut ve ticari işletmelere elektrik sağlamak üzere tüm altyapısını ve hizmet ağını tamamladı. Denizli'ye elektrik sağlanması konusunda açıklama yapan Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, "10 yıldır Antalya, Konya, Karaman, Ereğli, Erzincan, Denizli, Aydın, Aksaray, Çorum, Niğde ve Nevşehir illerinin doğalgaz dağıtımını yürütüyoruz. Enerya Türkiye'nin ikinci en yaygın doğalgaz dağıtım şirketi olarak 11 şehirde bugüne kadar 450 milyon liralık yatırım ile 6 bin 500 kilometrelik dağıtım ağı kurdu. 10 yıl içinde hızlı bir yatırım planı ile bulunduğumuz illerde nüfusun ortalama yüzde 85'ine hizmet götürerek 2014 sonu itibarıyla 800 binden fazla aboneye, 1.5 milyar TL'lik ciroya ve toplamda 2.8 milyar metreküplük hacme ulaşmış olacağız. Bugün artık doğalgazdaki bu tecrübemiz ve kaliteli hizmetimizi elektrik sağlamada da üstlenmek üzere çalışmalarımızı tamamladık" dedi.

"DENİZLİLİLER ELEKTRİK FATURALARINDA TASARRUF EDECEK"

Elektrik ticaretinde yürürlüğe giren Serbest Tüketici Yasası ile artık kriterleri sağlayan tüketicilerin istedikleri elektrik sağlayıcı firmayı seçebilecekleri hatırlatan Uzun, "Enerya'nın abonelerin kullanım durumuna göre mevcut elektrik faturalarındaki, elektrik net birim fiyatında daha cazip bir teklif sunacak. Diğer elektrik tedariki yapan şirketlerden farkımız, doğal gaz dağıtımı yaptığımız şehirlerde müşterilerimize aynı ödeme noktasından hem elektrik ve doğal gaz faturalarını birlikte ödeme imkanı hem de müşterilerimizin elektrik faturalarında tasarruf sağlayacağız" dedi. 

Abonelere elektriğin mevcut hat üzerinden verileceğini, yeni bir hat çekilmesi veya inşaata gerek olmadığını belirten Uzun, "Enerya olarak hatlarda sıkıntı olmadığı sürece, elektrik arzını sağlamayı garanti ediyoruz. Elektrik faturalarında tasarrufa gitmek ve daha kaliteli hizmet almak isteyen Denizlilileri Enerya Elektrik'e abone olmaya çağırıyoruz. Hiçbir ek ücret ödemeden her ayın 5'ine kadar Enerya'ya gelerek sözleşme imzalayan abonelere bir sonraki ayın 1'inden itibaren elektrik verilecek. Sözleşme imzalanmasından itibaren mevcuttaki sistem devam edecek olup, artık elektrik faturası Enerya tarafından gönderilecek" konuştu.

Enerya olarak elektrik satışındaki öncelikli hedeflerinin doğalgaz dağıtımı yapılan illerdeki mevcut serbest tüketicilerden, tüketim limiti üzerinde elektrik kullananların Enerya Elektrik'e geçirmek olduğunu belirten Uzun, "Aynı zamanda müşterilerimizde elektrik farkındalığı yaratmayı planlıyoruz. Bu amaçla müşterilerimize ilerleyen zamanlarda elektrik faturaları ile birlikte bilgilendirme dokümanları göndereceğiz" dedi.

Uzun, Enerya'nın tüm enerji yatırımlarındaki 2015 yılı hedeflerini de şöyle özetledi: 

"Bugün 2.8 milyar metreküp gaz hacmini yönetiyoruz. 2015 yılında abone sayımızı ve yönettiğimiz gaz hacmini geliştirmeye devam edeceğiz. Bunun yanında elektrik ticaretinde hedefimiz tüm illerimizde başlayıp Türkiye'ye yayılarak müşterilerine en yakın enerji şirketi olmayı ve 2018'e kadar yenilenebilir yatırımlarımız ile elektrik üretiminde de pay almayı hedefliyoruz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.