''Esnaf Kepenk Kapatıyor, İktidar Umursamıyor''

''Esnaf Kepenk Kapatıyor, İktidar Umursamıyor''

Tavas’a teşekkür ziyareti için dört adayla birlikte giden ve Esnafları ziyaret etti.

A+A-

Tavas’a teşekkür ziyareti için dört adayla birlikte giden ve Esnafları ziyaret eden,ilçe Başkanlığına teşekkür ziyaretinde bulunan CHP Denizli Milletvekili Adayları Melike Basmacı,Gülizar Biçer Karaca,Adil Demir ile birlikte Kazım Arslan, öncelikle partili üyeler ile bir TOPLANTI gerçekleştirmişlerdir.Daha sonra Tavas’ın Esnaflarını gezerek sorunlarını dinleyen adaylar,Pazar Çarşı merkezinde bulunan Esnafları ziyaret etmişlerdir.Ziyaret sırasında bir çok Esnafın dükkanların kapattıklarını gören adaylar bu manzarayı görünce çok üzüldüler,CHP Iktidarında bu manzaralar olmayacak,devlet ve Belediyeler Esnafın sırtından inecek,esnaf daha fazla para kazanacak,dükkanını kapatmak zorunda kalmayacak dediler.


Bu iktidar 13 yılda esnafların yakasından düşmemiş yüksek orandaki vergiler belini bükmüş,ayrıca destekte vermemiştir.Arslan , Tavas’taki manzara diğer ilçelerimizde ve sektörlerde de mevcut olup,arada hiç fark yoktur dediler.Aynı manzaralar Denizli merkezinde görüldüğü gibi, diğer ilçelerimizde de aynıdır.Bugün birçok esnaf yüksek vergilerden dolayı para kazanamadığı gibi,mantar gibi her yerde biten Marketlerle rekabet edemedikleri için para kazanamıyorlar.Ayrıca hiç bir destek alamadıkları içinde,yıllarca emek verdiği işyerini kapatmak zorunda kalıyor.Bu durumdan hiç rahatsız olmayan iktidar partisi kendi yandaşlarını beslemekte,Vatandaşa değil yandaşa hizmet etmeye devam etmektedir. Esnaf ay sonu geldiğinde Ev ve işyeri kirası ve diğer giderlerinin ödemeleri geldiğinde kara kara düşünüyor. Bu sorunlarla mücadele eden esnaf kredi çekiyor yetmiyor kredi kartı alıyor ve daha fazla borcun altına giriyor.


Bu sorunlar ile mücadele edemeyen esnaf sonunda çareyi kepenk kapatmakta buluyor. CHP iktidarında bu sorunları bitecek, esnaflarımız rahat bir nefes alacaktır. Kadınlarımızın ve Gençlerimizin iş yeri açmalar halinde,onların iş hayatında yer alabilmeleri için 2 yıl vergi almayacak 2 yılda faizsiz kredi desteği vererek,kadınlarımızın ve Gençlerimizin üretim içinde olmaları sağlanacaktır. Bugün ülke genelindeki Esnafın durumuna baktığımızda ne kadar zor durumda olduğunu görüyoruz.iktidara geldiğimizde bu sorunlara mutlaka çare bulacağız,çalışan ve kazanan bir Esnaf kesimi yaratacağız dediler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.