Gürlek ve Kocabaş'ın Su Sorunu Çözülüyor

Gürlek ve Kocabaş'ın Su Sorunu Çözülüyor

Kocabaş ve Gürlek'in içme suyu çilesine son veriliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Kocabaş ve Gürlek Mahallesi'nin su çilesine son veriyor.

A+A-

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Kocabaş ve Gürlek Mahallesi'nin su çilesine son veriyor. Kocabaş ve Gürlek'in sağlıklı su ihtiyacını temin etmek için çalışma başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 15 bin metrelik içme suyu hattının büyük bir bölümünü tamamladı.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Honaz ilçesinin Kocabaş ve Gürlek Mahallesi'nde yaşanan içme suyu çilesine son vermek için çalışma başlattı. Kocabaş Mahallesi'nin içme suyunun yetersizliği, Gürlek Mahallesi'nin ise içme suyunun İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun  olmaması nedeniyle başlatılan çalışma kapsamında ilk olarak sondaj projesi gündeme geldi. Dereçiftlik Mahallesi yakınlarında açılan sondaj ile Kocabaş ve Gürlek Mahallelerine içme ve kullanma suyunun sağlıklı bir şekilde temini amacıyla çalışma başlatıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü'nün başlatmış olduğu proje ile 1 adet içme suyu sondaj kuyusu açılarak 14lt/sn su temin edildi. 15 bin metre yapılması planlanan içme suyu hattının büyük bir bölümü tamamlandı. Proje kapsamında 2015 yılı içerisinde Kocabaş Mahallesi'ne 2000 metreküplük 1 adet yeni içme suyu deposu yapılacağı, ayrıca 1 adet de içme suyu sondajı açılacağı ifade edildi. Sondaj kuyularının enerji nakil hattı ve  trafolarının da yenilenmesi için çalışma başlatıldı.

ÖMRÜNÜ TAMAMLAYAN HATLAR DEĞİŞTİRİLİYOR

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir ile birlikte tüm kentteki alt yapı ihtiyacını karşılamak üzere bir çok çalışma başlattıklarını ifade ederek, bunlardan bir tanesinin de Kocabaş ve Gürlek Mahallesi olduğunu söyledi. Denizlililerin kaliteli içme suyuna kavuşması için Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin var gücüyle çalıştığını kaydeden Başkan Zolan, bu kapsamda şehrin bir çok bölgesinde onlarca yıl önce yapılıp ömrünü tamamlayan içme suyu hatlarının değiştirildiğini, ihtiyaç olan yerlerde ise yeni sondaj ve hat döşendiğini söyledi. Honaz ve Gürlek'teki 15 bin metre yapılması gereken hattın bitmek üzere olduğunu anlatan Başkan Zolan, 2015 yılı içinde yapılacak depo ve diğer çalışmalarla birlikte projenin tamamlanacağını, bu şekilde bölgedeki vatandaşların daha kaliteli suya kavuşacağını işaret etti.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.