Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Ticaret Odasında Gerçekleşti

Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Ticaret Odasında Gerçekleşti

Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama Toplantısı geniş katılımla yapıldı.

A+A-

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği toplantısı  Denizli Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Yılda iki kez şubat ve ekim aylarında yapılan Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği toplantılarına bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak geniş katılım oldu.Yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, kamu kurum temsilcileri, büyükşehir belediye başkanlığı, merkez belediye başkanlıkları, odave  dernek temsilcileri katıldı.İl Millî Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şubesinden sorumlu Şube Müdürü HüseyinSelçin katılımcılara toplantı ve hayat boyu öğrenme çalışmaları hakkında bilgilendirmede yaptı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Her yaş ve statüden tüm vatandaşların mekan ve zaman gözetilmeksizin kendilerini geliştirmek için yapmış oldukları her türlü öğrenme faaliyetini kapsayan Hayat Boyu Öğrenme ülkemiz ve ilimiz insanı için büyük bir öneme sahip.Hayat Boyu Öğrenme kapsamında halk eğitim merkezleri ve mesleki eğitim merkezi müdürlüklerinde genel,mesleki ve okuma yazma kursları aracılığı ile ilimiz insanının yetişkin eğitimi kapsamında öğrenme ve kendilerini geliştirme etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. İlimiz geneli 2014 yılında düzenlenen kurslarda 98 bin kişi eğitim faaliyetlerine katılmış bunların 68 bini belge almıştır. Halk Eğitim Müdürlükleri her yaştan ilimiz insanına 70 alanda yüzlerce konuda eğitim fırsatı sunmaktadır.Bütün bu çalışmalarımızı sürdürürken siz değerli odalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızdan da destek bekliyoruz. İlimizdeki ihtiyacı, alanda beraber belirleyerek açılacak olan kursları bu doğrultuda planlamalıyız. Denizli eğitim öğretimde marka olmuş bir il. Mesleki eğitimde de aynı başarıyı hedefliyoruz. Bunu da sizlerle başaracağımıza inanıyorum ve kuruluşlarımızla ortak çalışmalara her zaman açığız” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.