Honaz'da 147 Girişimci Sertifika Aldı!

Honaz'da 147 Girişimci Sertifika Aldı!

Denizli'de İŞKUR ile Honaz Esnaf Odası işbirliği ile açılan Girişimcilik Eğitim Kursu'nda başarılı olan 66'sı kadın 147 kursiyer, törenle sertifikalarını aldı.

A+A-

Denizli Valiliği Toplantı Salonu'nda düzenlenen Girişimcilik Eğitimi Sertifika törenine, Vali Şükrü Kocatepe, KOSGEB Müdürü Selim Erkoç, İŞKUR Müdürü Ferudun Giresun, Honaz Esnaf Odası Başkanı Kasım İncekara ile kursiyerler katıldı. KOSGEB Bölge Müdürü Selim Erkoç, 2014 yılı içerisinde, eğitim verilen 704 girişimciden 144'ünün kendi işletmelerini açtığını ve KOSGEB Girişimci Hibe Desteklerinden yararlandığını açıkladı. İŞKUR Müdürü Ferudun Giresun ise, istihdamın korunması, artırılması, geliştirilmesi ve işsizliğin azaltılmasına yardımcı olmak amacıyla Girişimcilik Eğitim Programları gerçekleştirildiğini belirterek, 2014 yılı içerisinde 23 Girişimcilik Eğitim Programı düzenlendiğini ve 251'i kadın olmak üzere toplam 503 kişiye sertifika verildiğini söyledi.

 

Giresun, "Denizli Ticaret Odası ile 500 kişiye Girişimcilik Eğitimi verilmesi için protokol imzalandığını belirterek, "Geçtiğimiz hafta 50 kişilik kurs açtık. Kalan 450 kişi içinde 2015 yılında kurslarımız olacak. Honaz Esnaf Odası işbirliği ile açtığımız kursa katılan 150 kişiden 147'si başarılı olmuş sertifika almaya hak kazanmıştır. Belge alan 147 kişi, gerek kendi imkanlarıyla gerekse KOSGEB'in Yeni Girişimci Desteklerinden yararlanarak kendi işlerini kuracak ve istihdama katkı sağlayacaklardır" dedi.

 

Törende, kursta başarılı olan 147 kişiye başarı sertifikasını Vali Şükrü Kocatepe verdi. Kocatepe, "Denizlililer girişimcilikleriyle tanınır. Bunun üzerine sizler kursa katılarak girişimciliğin eğitimini aldınız ve İş-Kur ile KOSGEB'in desteklerinden de yararlanarak kendi işlerinizi kuracaksınız. Sizler şimdi geleceğin birer Sabancı ve Koç'usunuz. Sebat eder, azimli olursanız kurduğunuz işlerde de başarılı olacağınıza inanıyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.