İller Arası Rekabet Endeksi'nde Denizli Sevindirdi

İller Arası Rekabet Endeksi'nde Denizli Sevindirdi

İller Arası Rekabet Endeksi açıklandı ve konu ile alakalı Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan bir açıklama yaptı.

A+A-

Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, ‘İller Arası Rekabet Endeksi’nde Denizli’nin eğitim alanında Türkiye birincisi olduğunu belirterek başarıda emeği geçenlere teşekkür etti.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılının 1. Döneminin 17 Ocak itibariyle sona erdiğini hatırlatan Erdoğan,  “Öğrencilerimiz karnelerini alarak 2 haftalık bir tatile girdiler. Öğrencilerimizin 2. Döneme dinlenmiş ve zinde başlayabilmeleri için bu süreyi verimli geçirmeleri gerektiğini ve bu konuda velilerimize de bazı görevler düştüğünü belirtmek isteriz.Yarı yıl tatilinde öğrencilerimizin televizyon, tablet,bilgisayar başında fazla vakit geçirmek yerine sevdikleri  sporla veya sanatsal etkinliklerle uğraşmaları çok daha iyi olacaktır. Doğayla iç içe geçirilecek vakit zihnen ve bedenen çocuklarımıza iyi gelecektir. Velilerimizin de mümkün olduğu ölçüde tatil boyunca çocuklarına vakit ayırmaları gerektiği ve birlikte bazı etkinlikler gerçekleştirerek çocuklarımızla kaliteli zaman geçirmelerinin büyük öneme sahip olduğunu belirtmek isteriz. Aynı zamanda tüm aile bireyleri ile günün belirli saatlerinde yapılacak okuma etkinliğinin asla ihmal edilmemesi gerektiğini de bu vesileyle bir kez daha vurgulamış olalım” dedi.

“DENİZLİ BİRİNCİ OLDU”

‘İller Arası Rekabet Endeksi’nde Denizli’nin  eğitim alanında Türkiye birincisi olmasının kendilerini sevindiğini kaydeden Erdoğan,  “ Tüm bunlarla beraber eğitimde 2023 vizyonuna adım adım yaklaşırken 1 dönemi daha geride bırakmış olduğumuz bu günlerde Denizli olarak ülke genelinde eğitim alanında gösterilen başarılara bir yenisini daha eklemiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. İstanbul Üniversitesi Şehir Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından bu yıl üçüncüsü hazırlanan ‘İller Arası Rekabet Endeksi’ açıklamasında Denizli eğitim alanında Türkiye birincisi oldu.81 il düzeyinde 2018-2019 dönemi verileri kullanılarak hesaplanan  rekabet endeksi skorlarının 2009-2014 verileriyle de karşılaştırılarak 10 yıllık performans seyrinde ilimizin rekabetçi özelliğini koruyarak eğitimde çıtayı yüksekte tutmayı başardığı belirtildi. Türk Eğitim Sen Denizli şubesi olarak bu başarının gösterilmesinde payı olan öğrenci ve velilerimizi tebrik ederiz.Okul idarecilerimizden öğretmenlerimize,yardımcı personelden memurlarımıza kadar  ilimizde görev yapan tüm eğitim çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ederiz.Bilhassa her daim eğitim çalışanlarının yanında olan,kurumları makamında oturarak değil aksine okul okul öğretmen odalarına girerek tüm personelle sağlıklı iletişimi sürdüren ve bunun karşılığı olarak yakalanan bu başarıda büyük katkısı olan İl Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere onun nezdinde il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde görevlerini hakkıyla ifa eden müdür,şef,memur tüm personelimizi tebrik ederiz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.