Irak Parlamentosunun Kararına Tepki

Okunma: 1627
Ege - Denizli 5 Ekim 2016 12:09
Videoyu Aç Irak Parlamentosunun Kararına Tepki
A
a

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Irak Parlamentosunun Türkiye hakkında aldığı suçlayıcı karara sosyal medya hesabı twitter üzerinden tepki gösterdi. Şahin Tin; “Yıllardır desteğimizi seferber ettiğimiz Irak halkına dost ve yardım elimizi uzatmayı ve bölgedeki terör odaklarıyla mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

http://www.denizli.bel.tr/

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Irak Temsilciler Meclisinin aldığı karar ile Türkiye’nin Musul’a bağlı Başika’daki askeri varlığının kabul edilmediğini duyurmasının ardından sosyal medya hesabı olan twitter üzerinden tepkisini dile getirdi. Yaptığı açıklamasında Irak parlamentosunun Türkiye'nin Irak'taki askeri varlığını sonlandırması yönündeki kararına tepki gösteren Milletvekili Şahin Tin, Türkiye hakkında alınan bu suçlayıcı kararın Irak halkının görüşünü yansıtmadığını belirtti.

Şahin Tin, Irak Parlamentosunun kararına tepkisini şu ifadelerle dile getirdi. “Türkiye’yi Irak’ta saf dışı bırakmak adına Irak Parlamentosunun aldığı kararı kınıyoruz. Karar Irak halkının görüşünü asla yansıtmamaktadır. Ayrıca söz konusu kararın Sn Cumhurbaşkanımıza yönelik çirkin ithamlar içeren bölümünü de kabul edilemez buluyor ve protesto ediyoruz. Türkiye kaynaklı hiç bir tehdidin olmadığı Irak’ta varlığımızı saf dışı bırakmak adına karar aldıranlar Irak halkına sadece acı yaşattılar. Yıllardır desteğimizi seferber ettiğimiz Irak halkına dost ve yardım elimizi uzatmayı ve bölgedeki terör odaklarıyla mücadeleyi sürdüreceğiz.”

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat