İş Dünyası Haber Bekliyor

Ege - Denizli 29 Kasım 2018 19:26
Videoyu Aç İş Dünyası Haber Bekliyor
A
a

Denizli Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan dövizdeki dalgalanmadan sonra artan elektrik fiyatları ile alakalı bir açıklamada bulundu.

http://www.denizli.bel.tr/
Dövizde meydana gelen dalgalanma ve ardından elektrik fiyatlarının artması ile alakalı Denizli Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan bir açıkla yaptı. Urhan açıklamasında yükselen elektrik fiyatlarının sanayi ve iş dünyası tarafından mağduriyetler oluşturduğunu ifade etti.

 “ELEKTRİKTE İNDİRİM İŞ DÜNYASI İÇİN  HAYATI ÖNEM ARZ ETMEKTE”

Açıklamada, 2018’in içinde ülkede meydana gelen ani döviz artışlarından kaynaklı yükselen elektrik fiyatları sanayici ve üreticinin maliyetlerini büyük oranda artırdığı, çoğu işletme ve üreticinin bu yüksek maliyetlerden ötürü rekabet ettiği piyasalarda fiyat tutturmakta zorlandığı ve hatta mali sorun içine girdiği, son zamanlarda döviz kurlarında yaşanan normalleşmenin elektrik fiyatlarında yapılacak bir indirim beklentisini de beraberinde getirdiği, DEGİAD olarak yetkililer ve hükümete çağrılarının; sanayici, esnaf ve üreticinin üzerindeki bu maliyet kaleminde indirim yapılması yönünde olduğunu, elektrik fiyatlarında yapılacak olan indirimin, enflasyonla yapılan mücadelede hayati önem arz ettiğinin de bir gerçek olduğu ifade edildi
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
https://akishaber.com.tr/