KADEM'den Başkan Gürlesin'e Ziyaret

KADEM'den Başkan Gürlesin'e Ziyaret

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Denizli İl Temsilciliği üyeleri nezaket ziyaretinde bulundu.

A+A-

Kadın derneklerini önemsediklerini belirten Başkan Gürlesin, KADEM’in kadınlara yönelik hazırladığı projelerin önemine vurgu yaparak destek olacaklarını vurguladı.

 

KADEM Denizli Temsilcisi Hilal Can, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşe Doğan ve Ayşe Pekdemir ile birlikte dernek üyeleri Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’i ziyaret etti. Dernek Temsilcisi Hilal Can, alt yapıdan üst yapıya, eğitim başta olmak üzere sosyal kültürel projelere kadar Pamukkale Belediyesi’nin ilçenin geneline yayılan çalışmalarını memnuniyetle izlediklerini söyledi. Özverili çalışmalarından dolayı Başkan Gürlesin’e teşekkür eden Can, kadınlara yönelik dernek projelerinden bahsederek, destek istedi.

 

KIZ ÖĞRENCİ YURDU PROJEMİZ VAR

 

Kız öğrenci yurdu yapımı için arsa ihtiyaçları olduğunu aktaran Can, “Başta kız öğrencilerimizin barınması noktasında bir yurt yapımı projemiz var. Bunu içinde arsa ihtiyacımız var. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz. Dernek olarak yine kız öğrencilerimizin ek gelir sağlanması amacıyla kısmi zamanlı işler noktasında bir proje yürütüyoruz. Çalışmalarımıza Pamukkale Belediyemizin desteklerini bekliyoruz. Ayrıca Pamukkale İlçemizde mağdur kadınların korunması ve hakları noktasında bilinçlendirilmesi amacıyla çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 

STK’LAR ÇOK ÖNEMLİ

 

Sivil Toplum Kuruluşları ve özellikle kadınlara yönelik dernekleri önemsediklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Öncelikle gelişmiş ülkelerde olmak üzere tüm dünyada Sivil Toplum ve STK'lar yaşamın hemen her alanında kamuoyu oluşturma, eleştiride bulunma, karar birimleri üzerinde etkili olma, sorunları gündeme getirme ve nihayet ekonomik, toplumsal ve kurumsal sorunları çözme misyonlarıyla gündeme gelmişlerdir. Bu bağlamda, STK'lar, gelişmişlik ve kalkınmışlığın; kamu ve özel sektörü oluşturan piyasa ile birlikte üçüncü dinamiği sayılmaktadırlar. STK’larımızı özellikle kadınlara yönelik derneklerimizi önemsiyoruz. Bu noktada çalışan KADEM ise öne çıkan bir sivil toplum kuruluşu. KADEM’in Denizli’de kız öğrencilerimiz ve kadınlara yönelik projeleri anlamında yapabileceğimiz ne varsa pozitif noktada Pamukkale Belediyesi olarak destek olmaya çalışacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.