Kahramanlıkla Gelen Zafer

Okunma: 2676
Ege - Denizli 13 Temmuz 2018 17:24
Videoyu Aç Kahramanlıkla Gelen Zafer
A
a

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj paylaştı.

http://www.denizli.bel.tr/
Milletin; tarihin tüm dönemlerinde olduğu gibi dâhili ve harici hainlerin fırsat bulduklarında farklı biçimlerde alçakça, ahlaksızca, düşmanca ve vicdansızca saldırılarından bir tanesine daha maruz kalındığını söyleyen Rektör Bağ, 15 Temmuz 2016’da, vatanperverliğin imanın da bir parçası olarak somut hale geldiğini ve istikbalini kendisinin tespit edeceğini, egemenliğin kayıtsız şartsız olarak kendinde olduğunu belirtti.

Millet Namusunu Çiğnetmedi


Rektör Bağ, ‘15 Temmuz 2016’ gecesinde, aziz milletin birlik ve dirlik içerisinde kazanmış olduğu nice zaferlerinden ve kahramanlık örneklerinden bir tanesi olarak tarihe geçtiğini,  bu menfur girişim ile demokratik tarafın, anayasal düzenin, parlamenter sistemin, milli bütünlüğün, iç barışın bir defa daha alçak bir saldırının hedefi olduğunu, hainlerin, 15 Temmuz 2016 gecesinde hedeflerine ulaşmak için fiili saldırılarından bir tanesini daha gerçekleştirdiklerini, yönetimi gayrimeşru şekilde ele geçirmek için FETÖ terör örgütü tarafından başlatılmış olan bu menfur kalkışmanın, yüce milletin bizzat kendisi tarafından bastırılarak akamete uğratıldığını belirtti.
Tarihte Çanakkale Zaferi ve Kurtuluş Savaşı olmak üzere kazanılan pek çok zaferlerde olduğu gibi meydana gelen tüm zorluklarda birlik olmayı başarabilen aziz milletin namusunu çiğnetmediğini belirten Bağ, Türk milletinin milli birlik ve beraberlik ile güçlükleri yendiğini dile getirdi.

Bu vesile ile aziz milletin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü en içten duyguları ile kutladığını dile getiren Bağ, vatan müdafaası uğrunda gazadan çekinmeyen tüm gazileri minnet ile anarken bu uğurda hayatını feda eden şehitlere Allah’tan rahmet dilediğini sözlerine ekledi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat