Kayıhan'a Yaşam Merkezi Geliyor

Kayıhan'a Yaşam Merkezi Geliyor

Pamukkale Belediyesi, Bağbaşı’na Denizli’nin en iddialı projelerinden birini yapmaya başlıyor.

A+A-

 Toplam maliyeti 40-50 milyon lirayı bulması beklenen Bağbaşı Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi’nin tanıtım toplantısında konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Denizli’nin en büyük projelerinden birine başlıyoruz. Projemiz tamamlandığında tüm Denizli’ye değer katacak bir eser ortaya çıkmış olacak. Her zaman söylediğimiz gibi biz eserlerimizle konuşacağız” dedi.

 

Kuruluşundan bu yana 13 ay geçen Pamukkale Belediyesi önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bağbaşı’nda yapılacak olan “Pamukkale Belediyesi Bağbaşı Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi”nin tanıtımı ile ilgili olarak Dedeman Park Otel’de basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Başkan Yardımcıları Veli Demir, Selim Arkan, Fahrettin Göksu ve Türkay Gözlükaya katıldı. Pamukkale Belediyesi olarak 13 ayda bir çok önemli projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bağbaşı’nda sadece bizim değil Denizli için de büyük öneme sahip olan bir projeye imza atacağız. Bu proje ile kentin en iddialı yatırımını gerçekleştireceğiz. 26 bin metrekareyi içine alan yaşam merkezi bölgeye hayat verecek. Burada kreş, çok amaçlı salon, konferans salonu, fuaye ve sergi salonları, buz pisti, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları ve etüt merkezi yer alacak. Tamamlandığında Denizli için büyük önem taşıyan bir yaşam merkezinin eksikliği giderilecek. Burada halkımızın belediyemize ulaşması açısından tahsilat merkezleri gibi bölümlerimiz de yer alacak. İhalesinin yıl sonuna kadar yapılmasını planladığımızBağbaşı Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi’nin 2017 yılı sonuna kadar tamamlanacağını tahmin ediyoruz. Bu projenin tahmini maliyeti yerinin de belediyemiz tarafından tahsisi de dahil olmak üzere 40 ile 50 milyon lira civarında olacak.Biz eserlerimizle konuşacağız dediğimizde bu tür eserleri hayata geçirmekten bahsediyoruz. Benzer projelerimizin Pamukkale İlçemiz için büyük önem taşıdığını biliyoruz. Bağbaşı Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi Denizli’nin 1 numaralı projesi olacak.Bu projemizin Pamukkale ilçemize ve tüm Denizli’ye hayırlı olmasını dilerim” dedi.

 

Pamukkale Belediyesi Bağbaşı Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi

 

Pamukkale Belediyesi’nin en önemli projesi olan Bağbaşı Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi, Bağbaşı’nda yapılacak. 12 bin 913 metrekare alanda gerçekleştirilecek olan proje kapsamında bölgenin ihtiyacını karşılayacak olan bir çok tesis bir arada olacak. Yaşam Merkezi’nde 260 kişilik çok amaçlı salon, 650 kişilik konferans salonu, 800 metrekare alana sahip fuaye ve sergi salonu, buz pisti, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları, kreş, etüt merkezi, 4 adet cep sineması, tahsilat merkezi, 7 adet iş yeri, 8 bin 500 metrekare rekreasyon alanı olacak. 17 bin 400 metrekaresi kapalı, 26 bin metrekarelik alanı kapsayacak olan proje hayata geçirilirken bölgede bulunan  ağaçlar da korundu. Projenin yapılacağı alanda 8 bin 500 metrekare yeşil alan da mevcut olacak.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.