Kazım Arslan'dan Gençlere Mesaj Var

Kazım Arslan'dan Gençlere Mesaj Var

CHP Denizli Milletvekili A. Adayı Kazım Arslan; "Gençlerimizin gelecekle ilgili kaygıları var ama bizlerden umutları da var" diyor.

A+A-

Arslan, sözlerine şöyle devam ediyor;

"Onlar çalışmak, üretmek ve ülkeye katkı vermek istiyorlar. Fakat karşılarında 13 yıldır siyasi iktidarın koymuş olduğu engeller var. Bizler CHP iktidara geldiğinde gençlerin önünde ki bu engelleri tek tek kaldıracağız. Özellikle üniversiteli öğrencilerin bir çok sıkıntıları var. Eğitimin parasız olmaması en büyük sıkıntılardan bir tanesi. Üniversiteler özgür ve özerk olmalıdır. 12 Eylül askeri darbenin getirmiş olduğu YÖK kaldırılmalıdır. Belli alanlarda labarotuvarın zorunlu olduğu okullarda okuyan gençlerimizin yeterli alanları yok. Bu yüzdende yeterli eğitimleri alamıyorlar.

Üniversitelerde ayrıca yeterli sosyal alanlar yok. Gençlerimiz spor yapamıyorlar. O yüzden üniversitelerde sosyal tesisler arttırılmalıdır. Ulu önder Atatürk’ün de dediği gibi “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözünü yineliyorum. Öğrencilerimizin sporla aralarında ki bağ kopmamalıdır.

Sorunlardan bir tanesi de Yurt sorunudur. CHP iktidarında üniversiteyi kazanan her Öğrenciye yurt ve kredi imkanı sağlayacağız.Yurtlar koğuş sisteminde değil, 1 yada 2 kişinin bulunduğu odalar şeklinde olmalıdır. Sıcak suyun ve geniş internet alanına sahip olmalı, internet ise ücretsiz olmalıdır. Kampüs ve kent arasında ulaşım sorunu ise üniversitelerin son zamanlarda yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi. Gençlerimiz kampüs ile kent arasında ki mesafeden dolayı ulaşımda sorun yaşıyorlar. Bunlarla alakalı çözüm önerilerimiz her zaman mevcut oldu. Özellikle CHP iktidarında üniversitelerde kent ve kampus arasında ücretsiz ulaşım sağlanmalıdır. Bu şekilde öğrencilerin kentle olan bağları da sağlamlaştırılacaktır.

Üniversite öğrencisi gelecek kaygısı içerisinde. Üniversiteden mezun olsalar bile ciddi bir işsizlik söz konusu. Bununla alakalı da öğrenciler çözüm bekliyorlar ve bizler bunun çözüm yolunun istihdam yaratan programlar olduğunu düşünmekteyiz. Atanamayan öğretmenlerimizin çektiği sorunlar ortadadır. Özellikle genç öğretmenlerimiz için bir an önce kolları sıvayarak bir şeyler yapmak gerekmekte. Psikolojik bir savaş veren yeni mezun öğretmen adaylarımızın ellerinden tutmak ve onlara yardımcı olmak en önemli vazifemiz olacak,CHP iktidarında atanamayan tüm öğretmenlerimiz atanacaktır.

En önemlisi ise gençler siyasette ağırlıklı olmalıdır. Gelecek için rol oynayan gençlerin bu gün de siyasette yer alarak geleceği şimdiden yön vermelidirler. Gençlerin derdini en iyi anlayan yine genç nesil olacaktır. Sorunlarını ise en doğru platformda dile getirebilmeleri için siyasi bir kimlik içerisinde olmalarının en doğrusu olduğunu düşünmekteyim.bu nedenle Gençlerimizin bütün sorunlarını gidereceğiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.