Kılıçdaroğlu Seçim Bildirgesini Açıklıyor

Kılıçdaroğlu Seçim Bildirgesini Açıklıyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ATO Kongre Merkezinde düzenlenecek toplantıda Seçim Bildirgesini açıklayacak.

A+A-

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday tanıtımını da yapacağı toplantı için, Ankara ATO kongre merkezi daha şimdiden dolmuş durumda.

 

CHP'nin 2015 için seçtiği "Yaşanacak bir Türkiye için..." sloganıyla gerçekleştirdiği toplantı salonunda, sürekli alkış sesleri duyuluyor.

 

"Korkmayın, yılmayın, sinmeyin" yazılı dev bir pankartın CHP'lileri karşıladığı salonda, sık sık CHP'nin seçim kampanyasında kullandığı "alkışlıyoruz" sloganı da anons ediliyor. CHP'liler  de bu slogana alkışlarla destek veriyorlar.

 

SEÇİM BİLDİRGESİNDE NELER VAR

 

Kılıçdaroğlu’nun açıklayacağı 200 sayfadan oluşan seçim bildirgesinde, 2 milyon 200 bin vatandaşın genel sağlık sigortası kapsamına alınması ve Eşitlik Bakanlığı kurulması gibi vaatler yer alıyor.

 

Seçim bildirgesinde öne çıkacak başlık ekonomi.

 

Asgari ücretin bin 500 liraya çıkarılması, çiftçiye verilen mazotun bir buçuk liraya düşürülmesi ve emeklilere yılda 2 kez ikramiye verilmesi CHP'nin vaatleri arasında.

 

CHP, sosyal yardımlarının arttırılması sözünü de verecek. 5 milyon vatandaş sosyal yardım kapsamına alınacak.

 

Oğlu askerde olan aileye 360 lira, 65 yaş üstü vatandaşlara 240 lira, engellilere 400 ile 600 lira arasında yaşam desteği verilecek.

 

Engelliler sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak.

 

Kamu ve özel sektörde engelliler için boş kadroları doldurma sözü veren chp, 50 bin engelli istihdam edileceğini vaat edecek.

 

CHP'nin gençlere yönelik vaatlerinde ise ilk sırada, ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim bursu verilmesi yer alıyor.

 

Bildirgenin hedefler bölümünde ise, "En az 1 milyon kişiye istihdam imkanı sağlanacak işsizlik yüzde 5’in altına indirilecek, enflasyon yüzde 4’ün altına düşürülecek" ifadeleri yer alıyor.

 

"SIFIRLAMAK" CHP'NİN SLOGANI OLDU

 

CHP, seçim vaatlerinde, 17-25 Aralık döneminde çok gündeme gelen "sıfırlamak" kelimesini slogan olarak seçti.

CHP'nin aile sigortasından, çalışanlara sağlanacak yeni haklara kadar her türlü seçim vaadi, "sıfırlayacağız" sloganıyla duyuruldu.

CHP'nin seçim sloganları arasında, "aile sigortası ile geçim sorunlarını sıfırlıyoruz", "esnafın sorunlarını sıfırlıyoruz", "emeklilerin sorunlarını sıfırlıyoruz", "gençliğin sorunlarını sıfırlıyoruz" sloganları yer aldı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.