Merkezefendi Belediyesi AİHL'de Etkinlik Yağmuru

Merkezefendi Belediyesi AİHL'de Etkinlik Yağmuru

Mart 2020 itibariyle tanıştığımız pandemi sürecinde “PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK” kavramının ne kadar önemli olduğu öne çıktı.

A+A-

Bu noktada Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Psikolojik Danışmanı Fatma Zehra KOCATÜRK koordinatörlüğünde 9. Sınıf öğrencileri PsikoMedya projesi kapsamında 4 aylık süre boyunca “PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK”la alakalı birçok  etkinlik gerçekleştirdi.

Konu ile alakalı şu açıklama yapıldı:

Bilecik-Afyon-Konya-Muğla- Kutaisi(Gürcistan), Constanta(Romanya) şehirlerinden farklı okullardaki 100 kadar öğrenci ile yürütülen projenin amacı, öğrencilerin web2.0 araçlarına dair yetkinliklerinin artırılması, 21. yüzyıl becerilerini geliştirmek için ekiple çalışmayı öğrenmesi, sorumluluk alma duygusunun geliştirilmesi, güvenli internet kullanımı ile ilgili farkındalık kazandırılması ve en önemlisi Psikolojik Sağlamlık ile ilgili bilgi ve destek becerilerin artırılmasıdır.

Proje sürecince öğrencilerimizle 3 klinik psikoloğu (Arzu AKMAN/Denizli Menence Nur MUTLU/Konya, Elif Su YİĞİT/İzmir)farklı günlerde buluşturarak “Psikolojik Sağlamlık nedir? Psikolojik Sağlamlığı etkileyen şeyler nelerdir? Bireysel olarak Psikolojik sağlamlığı Arttırıcı Tavsiyeler, Psikolojik Sağlamlıkta Özşefkat-Özyeterlilik-Özdenetim-Özsaygı kavramlarının önemi”ni konuştuk.

 Proje faaliyetlerinde ortak ve etkileşimli ürün çalışmalarına çok önem verilmiştir. Bunlardan en önemlileri öğrencilerin liderliğinde gerçekleştirilen “Güvenli İnternet Paneli”, “Ortak Hikaye Yazma Etkinliği”, “Psikomedya2021 Takvimi”, “Psikolojik Sağlamlık Sözlüğü”, “Karma Takımlarla Tematik Çalışmalar”dır. Bunun dışında sosyal medya üzerinden psikolojik sağlamlıkla ilgili farkındalık kazandırmak ve bu şekilde insanlara faydalı olmak adına birçok bilgilendirici afiş, online oyun, röportaj, video vb. içerik üretilmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.