Merkezefendi Belediyesi Halk Sağlığı İçin Çalışıyor

Merkezefendi Belediyesi Halk Sağlığı İçin Çalışıyor

Merkezefendi Belediyesi, halk ve çevre sağlığının korunması için yaptığı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

A+A-

Bu çerçevede Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, birçok bulaşıcı hastalığa sebep olabilen haşerelerle mücadele noktasında ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Havaların ısınmasıyla birlikte çalışmaları hızlandıran ekipler, üreme alanları olan gölet, süs havuzu, kanal, foseptik, bodrum suları, sucul ortamlar ile karasinek üreme alanı olan, gübrelik alanlar, besihaneler, semt pazarları gibi alanları ilaçlıyor.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile bir araya geldi. Başkan Doğan, “Bu dönemde ilaçlama ekibimiz gerçekten yoğun bir emek sarf etti. Taleplere göre hem sizler hem de bizler gittik. Bazen can sağlığınızı tehlikeye düşüren durumlar da oldu. Sizlerin sağlığı bizler için çok önemli. Bu noktada gereken tedbirlerin alınması için çalıştık. Yaşanan salgınla birlikte özellikle iş yerleri, okullar, kahvehaneler, camilerden dezenfektan talepleri geldi. Bu işin psikolojik tarafı da var. Siz bu virüsün kahramanlarından bir tanesisiniz. Çünkü sizi görenler psikolojik olarak rahatladı. Bu dönem hepimiz için tecrübe oldu” dedi.

“HEPİNİZ BÜYÜK FEDAKÂRLIKLARLA ÇALIŞTINIZ”

Hemşerilerinin taleplerini yerine getirmek için el birliği ile çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Doğan, “Hepiniz büyük fedakârlıklarla çalıştınız. İlaçlamamız hem gündüz hem de gece olarak devam ediyor. Hemşerilerimiz bu konuda gerçekten hassas davranıyorlar. Özellikle köyden mahalleye dönen yerlerimizde ve hayvancılığın yapıldığı mahallelerimizde talepler biraz daha yoğun olabiliyor. Ama sizler bu konuda ne yapacağınızı çok iyi biliyorsunuz. Larva mücadelesini hep birlikte yapıyoruz. Hemşerilerimiz bu araçları mahallesinde, sokağında görmek istiyor. Zaman zaman bana gelen talepleri gerek sizlere gerek müdürlerimize aktarıyoruz. İlçemizi güzelleştirmek, hemşerilerimizin taleplerini yerine getirmek için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“DOĞRU, DÜZGÜN, KALİTELİ HİZMET VERMEK ÇOK ÖNEMLİ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, önemli olanın Merkezefendililerin memnuniyeti olduğunu söyledi. Başkan Doğan, “Çöp toplama ve ilaçlama çok önemli. Bu anlamda hizmetin kalitesi de bizim ve sizin için çok önemli. Nihayetinde bizler hizmet veriyoruz ama aynı zamanda da bu şehirde bu ilçede yaşıyoruz. Sizin çocuklarınız, sizin akrabalarınız, sizin aileniz de bu şehirde yaşıyor. Doğru düzgün kaliteli hizmet vermek, sağlık koşullarına uyarak hizmet vermek bizim çok önemli. Biz bunu birlikte başaracağımıza inanıyoruz. Biz öncüyüz ama asıl emek sizlerin. Sizleri de bir şekilde duyurmak istiyoruz. Sizler bu işin gizli kahramanlarısınız. Bazı işlerde müdürünüzle birlikte istişare ederek inisiyatif de kullanabilirsiniz. Önemli olan Merkezefendi’de yaşayan hemşerilerimiz memnuniyetidir. Tabi bunu da suiistimal ettirmemek lazım. Sizlerin burada gerekeni yapacağına inanıyorum. Hepinize çok teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.

UZMANLARDAN UYARI

Ekipler ayrıca 1 Mayıs-30 Ekim tarihleri arasında üç günlük periyotlarla geceleri ULV (soğuk sisleme) çalışmalarını 50 mahallede sürdürüyor. Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü uzmanları, evlerde ve bahçelerde sivrisinek üreme kaynakları olan büyük ve küçük su birikintisi olmamasına, ağzı açık varil, bidon, kova, saksı, araba lastikleri ve çeşitli kaplar içinde su biriktirilmemesine, süs ve yüzme havuzlarındaki suyun, uzun süre hareketsiz bırakılmamasına, fosseptiklerin ağzının kapalı olmasına ve evcil hayvan suluklarındaki suyun sık sık değiştirilmesine dikkat edilmesi gerektiğini söylediler. Çalışmalarda Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı biyosidal ilaç ve ürünler kullanılıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.