Merkezefendi Belediyesi’nden Geri Dönüşüme Büyük Destek

Merkezefendi Belediyesi’nden Geri Dönüşüme Büyük Destek

Merkezefendi Belediyesi’nin düzenlediği, “Öğrenciler AEEE Topluyor!” kampanyası çerçevesinde öğrenciler 6,5 ton elektronik atık topladı.

A+A-

Merkezefendi Belediyesi’nin TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşuyla beraber ortaklık yapıp çevre bilincinin oluşması ve değerlendirilebilir atıkların ekonomiye kazandırılması için düzenlediği “Öğrenciler AEEE Topluyor!” kampanyası kapsamında öğrenciler 6,5 ton elektronik atık topladı.

Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya’lar (AEEE) ekipler tarafından biriktirilen okullardan toplandı. Yaklaşık 4 ay süren atık toplama sürecinde, belirlenen 5 okul kampanyaya katkı sağladı. Toplanan atıklar, TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu aracılığı ile elektronik geri dönüşüm tesisine sevk edildi.

Önem Veriyoruz

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çevre bilincinin erken yaşta öğrenilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak çevre bilinci ve geri dönüşüme fazlasıyla önem veriyor, çalışmalarımızda hassas davranıyoruz. Gelecek nesillere yaşanabilir, temiz bir dünya bırakmak bizlerin bir borcu. Çevre bilinci, erken yaşta öğretilmesi ve öğrenilmesi gereken bir konu. Ömrünü tamamlamış elektronik eşyaları geri kazanarak, yeni ürünlerde kullanılmasını, böylelikle enerji tasarrufu sağlamak, çevre kirliliğinin önüne geçmek ve doğal kaynakları korumayı hedefliyoruz. Kampanyamız kapsamında çocuklarımız 6,5 ton elektronik atık toplayarak geri dönüşüme ciddi anlamda katkı sağladılar. Projemize katılan, gerekli duyarlılığı gösteren okullarımıza, öğrencilerimize ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.