Mesleki Eğitim Çalıştayı Hakkında Denizli Ticaret Odasına Brifing

Mesleki Eğitim Çalıştayı Hakkında Denizli Ticaret Odasına Brifing

Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli Ticaret Odası (DTO) meclis toplantısı öncesi meclis üyelerini ilimizde yapılacak olan mesleki eğitim çalıştayı hakkında bilgilendirdi.

A+A-

DTO meclis toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer ve yönetim kurulu üyeleri ile meclis üyelerine eğitim çalışmaları hakkında brifing veren Müdür Oğuz yaptığı konuşmasında “Mesleki eğitimde ara eleman değil, nitelikli aranan eleman konusunu çözmek istiyoruz. Bugün bizleri kabul eden başta DTO Yönetim Kurulu Başkanımıza ve siz değerli üyelere desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. İlimizin ticaretine yön verenler olarak sizlere mesleki eğitim alanında yapacağımız ve yapmak istediğimiz çalışmaları aktaracağım.

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak “Denizli Eğitiminde Hedef 2023” projesi ile eğitim alanında 2023 yılına kadar yapacağımız eğitim çalışmalarını belirledik. 2023 hedeflerine ulaşmak için Denizli Ticaret Odamızın, Sanayi Odamızın ve Esnaf Odalarının herbirinin desteğine ihtiyacımız var. 2023 Projemiz ilimizin projesi ve bu proje ile mesleki eğitimde aranan nitelikli eleman konusunu da çözeceğiz. Ülke olarak bizim genç beyinlere, bilgili ve donanımlı nesillere ihtiyacımız var. ilimizde eğitime hayırseverlerimizden çok büyük destek var. Son günlerde yeni okul protokollerine imza attık. Bu vesile ile tüm hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Siz sanayicilerimizin desteklerini bekliyoruz. Kurumum adına hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Müdür Oğuz konuşmasının devamında “Desteğinizin yanında her daim bizi sorgulamanızı istiyoruz. Bu yaklaşımın gelişmemiz ve hizmetlerimizin kalitesinin artmasında büyük rol oynayacağına inanıyorum” dedi.

 

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer konuşmasında “ DTO olarak odamıza düşen ve yönetim kurulu ile meclisimizin alması gereken kararlar olursa ilgili arkadaşlara yönlendirme yaparak en faydalı şekilde çalışma ortamını sağlarız. Ayrıca Denizli Ticaret Odası olarak ihtiyaç bulunan,  yakışan ve uygun bir yere meslek lisesi yapılması konusunda ortak bir çalışma yapabiliriz” dedi.

 

 

     Mahmut OĞUZ

Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.