MHP'nin Grup Başkanvekili Belli Oldu

Okunma: 1205
Türkiye 11 Ekim 2016 16:11
Videoyu Aç MHP'nin Grup Başkanvekili Belli Oldu
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi'nde yeni Grup başkanvekili Belli oldu. Grup başkan vekilliğinden istifa eden Oktay Vural yerine...

http://www.denizli.bel.tr/
Milliyetçi Hareket Partisi Grup başkanvekilliğinden istifa eden Oktay Vural'ın yerine MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta getirildi. Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın Sürpniz bir karar olduğu belirtildi. ERHAN USTA KİMDİR? Erhan Usta 17 Temmuz 1966 doğumludur. Erhan Usta Ekonomist ve Planlama Uzmanıdır. İlk ve orta öğrenimini memleketi Havza’da yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü bitirdi. ABD Northeastern Üniversitesinde İktisat Politikası ve Planlama dalında bölüm birincisi olarak master derecesi aldı.

Celal Bayar Üniversitesi İktisat Anabilim Dalında doktora çalışması halen devam etmektedir. Devlet Planlama Teşkilatı (Kalkınma Bakanlığı)’nda Uzman Yardımcısı, Uzman, Daire Başkanı, Genel Müdür, Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. İstanbul Finans Merkezi Koordinatör Yardımcılığının yanı sıra 10 yıl süreyle İç Denetim Koordinasyon Kurulu Üyeliği, kamu şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri; görevi gereği finans, vergi, muhasebe, sağlık, ilaç gibi alanlarda birçok kurul, komisyon ve konseyde başkan ve üye olarak çalıştı. Son 10 yılda, kalkınma planı, orta vadeli programlar ve makro ekonomik politika hazırlıklarının teknik koordinasyonunu yürüttü. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Usta, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat