Milli İttifak, Denizli Adaylarını Tanıttı

Milli İttifak, Denizli Adaylarını Tanıttı

DENİZLİ'de 7 Haziran genel seçimlerinde Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin oluşturduğu Milli İttifak'ın Denizli adayları tanıtıldı.

A+A-

Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi ve birinci sıra milletvekili adayı Mehmet Efe, "Denizli'de ve Türkiye'de bu ittifaka oy verecek yüzbinler olduğunu biliyoruz. Baraj sorunundan dolayı herkes başka partilere yöneliyordu. Ancak şimdi yaptığımız ittifakla daha güçlü bir hale geldik. Artık başka partilere gidenleri de bu milli ittifaka oy vermeye çağırıyoruz.

 

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin yaptığı seçim ittifakı sonucu Denizli adayları düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısına Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin il başkanları ve yöneticileri katıldı. BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Efe, Milli İttifak'ın herkesi kucakladığını söyleyerek, "Denizli'de ve Türkiye'de bu ittifaka oy verecek yüz binler olduğunu biliyoruz. Baraj sorunundan dolayı herkes başka partilere yöneliyordu. Ancak şimdi yaptığımız ittifakla daha güçlü bir hale geldik. Artık başka partilere gidenleri de bu Milli İttifak'a oy vermeye çağırıyoruz. Bu ittifak Türk- İslam aleminin kurtuluşu olarak yola çıktı. Bu ittifakla birlikte artık ülkeyi yangın yerine çevirenler daha fazla düşünecek. Biz alacağımız oylarla gerçek gücümüzü bu seçimde göstereceğimize inanıyoruz”diye konuştu.

 

Büyük Birlik Partisi Genel İstişare Kurulu Üyesi ve Teftiş Kurulu Başkanı Ali Keser ise, "Bu ittifak öncesi MHP ile de konuştuk. Görüşmeleri bizzat ben yürüttüm. Eğer bu ittifakta MHP'de olsaydı oy oranımız neredeyse yüzde 30 olurdu. Bu da MHP'nin ikinci parti olması anlamına geliyor. Belki de iktidara yürüyecektik. Ancak bundan kaçındılar. Hiç önemli değil. Saadet Partisi ile yola çıkarak milli ittifakı gerçekleştirdik. Herkesi de bu çatıya bekleriz”dedi. Toplantıda milletvekili adayları da tanıtıldı. Saadet Partisi çatısı altında genel seçime girecek ittifakın Denizli adayları Mehmet Efe, Hüseyin Küçüktaşçı, Namık Selçuk, Halil İbrahim Erim, Fatma Karaca, Bekir Giritoğlu ve Kamil Selçuk oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.