Minnettarız...

Minnettarız...

Denizli Valisi Hasan Karahan Jandarma Teşkilatının 181. Kuruluş yıldönümü ile alakalı bir paylaşımda bulundu.

A+A-

Vali Karahan mesajında şu ifadelere yer verdi:

Kurulduğu 1839 yılından bu güne kadar, Ülkemiz ve milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini;  zaman mefhumu gözetmeksizin görevini büyük bir özveriyle yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın 181. kuruluş yıldönümünü  kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurulduğu günden beri Türk milletinin sonsuz güvenine layık olmayı başaran, köklü ve başarılı bir geçmişe sahip Jandarma Teşkilatımız, sadece iç güvenlik hizmetlerinde değil, yeri geldiği zaman sınır boylarının korunmasında, vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna nerede görev varsa orada görev alan, gece gündüz demeden halkımızın hizmetinde olan kıymetli teşkilatlarımızdandır.

Huzur ve Güven

Ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzuru için halkımızla iç içe görevini yerine getirirken, aynı zamanda verdiği sosyal ve kültürel mesajlarla da halk ve devlet arasında köprü oluşturarak vatandaşlarımızın devletimize olan güveninin artmasına katkı sağlamaktadır. Köklü geçmişi, ülke sathına yayılmış teşkilatı ve kadrosu ile jandarma teşkilatı, günümüzün teknolojik gelişmelerini yakından takip ederek gücünü ve harekât yeteneğini her geçen gün arttırmakta, özverili çalışmalarıyla tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de huzur ve güven ortamının devam etmesinde çok önemli çalışmalar yürütmektedir.

Bugün bu topraklarda hür ve bağımsız yaşıyorsak, başımızı yastığa koyup huzurla uyuyabiliyorsak, bunu tüm güvenlik güçlerimize, özellikle şehit ve gazilerimize borçlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu düşüncelerle Jandarma Genel Komutanlığının 181. kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, görevlerini başarıyla ve azimle sürdüren Jandarma Teşkilatı Mensuplarına selam ve sevgilerimi sunuyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.