O Kriterlere Uymayanlara Ceza Geliyor

Okunma: 1461
Ege - Denizli 7 Ağustos 2017 11:53
Videoyu Aç O Kriterlere Uymayanlara Ceza Geliyor
A
a

O Kriterlere Uymayanlara Ceza Geliyor

http://www.denizli.bel.tr/
Havuzlarda hijyeni sağlamak ve sağlık problemlerinin önüne geçebilmek adına, Valimiz Hasan Karahan başkanlığında toplanan İl Umumi ve Hıfzıssıhha Meclisince önemli kararlar alındı.
 
Valimiz Hasan Karahan başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinde şu kararlar alındı;
           
“06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yüzme Havuzlarının Tabi Olacağı Sağlık Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda havuzların taşıması gereken kriterlere uygun olması ve havuz suyu analizlerinin en az ayda bir Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilmiş laboratuvarlarda havuz işleticileri ve yetkilileri tarafından yaptırılmasına,
 
06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yüzme Havuzlarının Tabi Olacağı Sağlık Esasları Hakkında Yönetmelik gereği yapılan denetimlerde eksiklikleri görülen havuzlara 10 (On) gün süre verilmesine, 10 (On) gün sonunda eksikliklerini tamamlamayanların kapatılmasına ve 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesine göre cezai müeyyidelerin uygulanmasına karar verilmiştir.
 
Bu itibarla umuma açık havuz suyu işleticilerinin daha dikkatli olması ve yönetmelik kriterlerine uygun olmayan havuzlara yaptırımlar uygulanacağı belirtilmiştir.”
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat