Öğrenci velisi Kadın Öğretmeni dövdü!

Öğrenci velisi Kadın Öğretmeni dövdü!

DENİZLİ'nin Baklan İlçesi'nde bir ilkokulda İngilizce öğretmeni Ebru Koç Acar, kadın velinin fiziksel ve sözlü saldırısına uğradığını ileri sürüp Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

A+A-

Dört yıllık İngilizce öğretmeni Ebru Koç Acar, Dağal Mahallesi'ndeki bir ilkokulda üç ay önce göreve başladı. Ebru Koç Acar, verdiği ödevi yapmayan üçüncü sınıftaki öğrencisi 9 yaşındaki  M.E ile konuştu. Durumdan haberdar olan öğrencinin velisi G.E. dün okula gelerek iddiaya göre tartıştığı Acar'a yumruk attı. Çal Cumhuriyet Savcılığı'na giderek suç duyurusunda bulunan Acar, bugün Eğitim-Sen Denizli Şubesi Kadın Sekreteri Gamze Aksu Karagöz ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Olayı kınayan Karagöz, "Evde, sokakta, okulda nerede olursa olsun öğretmene şiddet kabul edilemez. Bir veli öğrencilerinin gözü önünde dayak yiyor. Bu olayın takipçisi olacağız. Cinsiyetçi ve eril iktidar zihniyetini sürdüren her yapı öğretmenlere yönelik şiddetten sorumludur" dedi. Şiddete uğradığını iddia eden öğretmen Acar, "Maalesef bir kadın olarak bir kadının şiddetine uğradım. Öğrencim M.E.'ye ödev vermiştim. Ödevini yapmadı. Nedenini sorduğumda yalan söyledi. Ben de kendisine yalan söylemesinin uygun olmadığını onun yüzünden tüm sınıfa olan güvenimin kaybolacağını söyledim. Öğrenci bu konuşmamı annesine anlatmış. Annesi G.E. okula geldi. Daha önce de başka öğretmenlerle sorun yaşadığı için kendisiyle görüşmek istemedim. Sınıfa geldi, bana tehditler yağdırmaya başladı. Jandarmayı arayacağımı söyleyince üzerime yürüdü ve vurdu. Ağır hakaretler yaptı. Erkek egemen toplumuz. Bu konunun üzerinde düşünülmelidir, bana saldıran da kadın. Erkek gibi düşünen kadınlar var maalesef. Şiddet, tüm sorunları çözüyormuş gibi insanların kafasına yerleştirilmiş. İşte Yeni Türkiye bu, hayırlı uğurlu olsun" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.