Pamukkale Belediyesi Çöp Evleri Temizliyor

Pamukkale Belediyesi Çöp Evleri Temizliyor

Pamukkale Belediyesi, belediye sınırları içerisinde bulunan çöp evleri temizliyor, ilaçlıyor, bakım ve onarımlarını yapıyor

A+A-

Pamukkale Belediyesi, belediye sınırları içerisinde bulunan çöp evleri temizliyor, ilaçlıyor, bakım ve onarımlarını yaparak bir taraftan halkın sağlığını korumaya çalışırken diğer taraftan çıkan çöplerden geri dönüşüme uygun olanların satılıp ücretlerinin ev sahibine ödenmesini sağlayarak ihtiyaç sahiplerine destek sağlıyor.

Bu anlamda Pamukkale İlçesi Topraklık Mahallesi’ndeki bazı vatandaşların şikâyeti ve Pamukkale Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğünün yazılı ihbarını değerlendiren Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çevre sağlığını tehdit eden çöplerden yaşanmaz hale gelmiş bir evi boşalttı. Savcılıktan alınan özel izinle Polis ve Zabıta ekipleri ile birlikte ihbarda belirtilen eve giden Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlileri, içerisine yığılan çöplerden ve pislikten yaşanmaz halde buldukları evdeki yaklaşık 4 kamyon çöpü boşalttılar. Pamukkale Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri de temizlenen evi ilaçlayarak dezenfekte etti.

BAŞKAN GÜRLESİN; “ÇÖP EVLERİ TEMİZLEYEREK MAHALLE SAKİNLERİNE NEFES ALDIRMAK İSTİYORUZ”

 Topraklık Mahallesi’nde vatandaşların şikayeti ve Pamukkale Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfının yazılı ihbarını değerlendiren Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şikayet konusu olan G.U’nun evinde biriktirilen çöplerden ve pislikten yaşanmaz halde olan evden 4 kamyon çöpü boşalttı, temizlik yapıldıktan sonra Pamukkale Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri de temizlenen evi dezenfekte etti. Konuyla ilgili Belediye Başkanı Hüseyin GÜRLESİN şöyle dedi: “Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü ekipleri, çevre ve halk sağlığını tehdit eden, kirliliğe neden olan atıkları toplamak için aralıksız olarak görev yapmaktadır. Çöp ev sahiplerinin gözlerine çarpan her şeyin önem taşıyabileceğini, günün birinde lazım olabileceğini düşünürler. Kaldırıma atılmış bir pet şişeyi, bir tel parçasını orada öylece bırakıp gitmek onlara zor gelir. Çöp biriktiriciler aslında hepimiz çevresinde vardır. Bu kişilere herhangi bir şeyi atmak aşırı sıkıntı verir. Evlerini bir depoya dönüştürürler. Büyük gardırop sığdıracak mekanı olmayanlar bile istifleme aracı olarak ya kutuları kullanırlar ya naylon torbaları hanelerinin bir köşesinde bulundurarak evin yanında oturan ve kötü kokudan camlarını dahi açamayan mahalle sakinlerine bir nebze olsun nefes aldırmak istiyoruz, maksadımız kimseyi evinde rahatsız etmek değil, tam tersine hem kendilerine hem de halkımıza sağlıklı bir hayat imkanı sağlamaktır.“ dedi.

   -VATANDAŞ BU HİZMETLERDEN ÇOK MEMNUN-

Çöp evin yanında oturan ve kötü kokudan camlarını dahi açamadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, “Sokaklardan topladığı atıkları evinde biriktiren ve Fare ya da hamam böceklerinden rahatsız olduklarını dile getirerek evde kapı, pencere açamıyorduk. Komşu çöp evden Evlerimize fareler geliyordu. Çoluk çocuk tedirgin oluyorduk” diye bu uygulamadan çok memnun olduklarını söylediler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.