PAÜ'de ''KADIN'' Paneli

Ege - Denizli 6 Mart 2018 12:34
Videoyu Aç PAÜ'de ''KADIN'' Paneli
A
a

PAÜ'de ''KADIN'' Paneli

http://www.denizli.bel.tr/
“Kadının Toplumsal Hayattaki Yeri: Güçlü Kadınlar” Adlı Panel Düzenlendi
 
Pamukkale Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KASUAM), Denizli Sanayi Odası (DSO) ve Avrupa Birliği Bilgi Merkezi işbirliği ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında “Kadının Toplumsal Hayattaki Yeri:  Güçlü Kadınlar” isimli panel Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

PAÜ Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi ( KASUAM)  Müdürü, PAÜ İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Handan Kumaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan panelin oturum başkanlığını KASUAM Müdür Yardımcısı, PAÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeynep Meral Tanrıöğen yaptı.

Panelde sırasıyla; Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Kadın Mühendisler Komisyon Başkanı, Makine Mühendisi Yıldız Sınmaz Uzgan, “Sanat Üretiminde Kadın” ; Türkoğlu –Türkoğlu Hukuk Bürosu Av. Kübra Türkoğlu, “Aile Hukukunda Kadının Hakları”; Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Araştırmaları ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Asuman Altay, “Dünya’da ve Türkiye’de Karar Mekanizmalarında Kadın” ; Ege İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Nilhan Antitoros, “İş Hayatında ve Sosyal Hayatta Kadın” konularında görüşlerini dile getirdiler.
Panelin sonunda öğrenci ve akademisyenlerden oluşan katılımcıların soruları panelistler tarafından yanıtlandı. Panelistlere hediye takdiminin ardından etkinlik sona erdi.
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat