PAÜ'de Atık Komisyonu Kuruldu

Ege - Denizli 16 Şubat 2018 11:48
Videoyu Aç PAÜ'de Atık Komisyonu Kuruldu
A
a

PAÜ'de Atık Komisyonu Kuruldu

http://www.denizli.bel.tr/

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın öncülüğünde Atık Yönetimi Komisyonu kuruldu. Atık yönetiminin işleyişinden, atıkların tanımlanıp saklanmasına ve güvenli bertarafına kadar genel işleyiş hakkında fakültelerde eğitimler verildi.

 

Eğitim, öğretim, araştırma, üretim ve hizmet faaliyetleri sonucu oluşan atıkların üretildikleri yerlerde ayrı toplanması, güvenli bir şekilde geçici depolanması, taşınması ve nihai bertarafının sağlanması ilişkin esasları düzenlemek ve uygulamak amacıyla Pamukkale Üniversitesi Atık Yönetimi Komisyonu kuruldu.

2872 sayılı Çevre Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak “Atık Yönetimi Yönetmeliği” mevzuatına uygun Pamukkale Üniversitesi Atık Yönetimi Yönergesi hazırlanarak uygulamaya konuldu. Atık Komisyonun çalışmalarıyla, kimyasallar, biyolojik atıklar ve radyoaktif atıklar öncelikli olmak üzere eğitim-öğretim/üretim ve hizmet birimleri ile araştırma laboratuvarlarında oluşan atıkların, büro atıklarının, elektrikli ve elektronik atıkların üretiminden bertarafına kadar tüm süreçlere destek sağlamaya ilişkin esaslar düzenlendi.

Atık Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Abdullah Akdoğan, Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı ve komisyon üyeleri Doç. Dr. Cem Gök, Doç. Dr. Hidayet Argun, Doç. Dr. Meltem Bilici Başkan, Yrd. Doç. Dr. Mesut Ak, Öğr. Gör. Veysel Büyüktuna ve Genel Sekreter Yardımcısı Yalçın Şenay tarafından, atık yönetiminin işleyişinden, atıkların tanımlanıp saklanmasına ve güvenli bertarafına kadar genel işleyiş hakkında fakültelerde eğitimler verildi.

Katılımcılar bilgilendirildi

Eğitimler hakkında bilgi veren Atık Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Abdullah Akdoğan, “Bu eğitimlerde temel amaç sadece atıkların bertarafı değil, tehlikeli atık üretimini ve açığa çıkan muhtemel tehlikeli maddeleri kontrol altına alarak, insan sağlığı ve çevreye yönelik zararlı

https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat