PAÜ'nün Mevlana Projesi

Okunma: 1483
Ege - Denizli 29 Eylül 2016 12:07
Videoyu Aç PAÜ'nün Mevlana Projesi
A
a

Pamukkale Üniversitesinin projesi, Proje Tabanlı Mevlana Değişim Programı çerçevesinde YÖK’e başvuran 153 proje arasından kabul edilen 23 projeden biri oldu.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli Pamukkale Üniversitesinin projesi Yök tarafından kabul edildi.
Yükseköğretim Kurulu’nda gerçekleşen imza törenine Rektör Prof.Dr.Hüseyin Bağ ve proje yürütücüsü Doç.Dr.Yüksel İkiz katıldı.
YÖK Başkanı Prof.Dr.M.A.Yekta Saraç ve Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hüseyin Bağ tarafından proje sözleşmesi imzalandı.
YÖK tarafından Proje Tabanlı Mevlana Değişim Programı çerçevesinde 18 üniversiteden 19 farklı ülke ile yapılan YÖK’ün belirlediği öncelikli alanlarda 23 proje kabul edilmiştir.Yürütücülüğünü Pamukkale Üniversitesinden Doç.Dr.Yüksel İkiz’in yaptığı, Doç.Dr.Sema Palamutçu, Yrd.Doç.Dr.Buket Arık ve bir yüksek lisans öğrencisinin yer aldığı ekip ile Japonya (KIT) Kyoto Teknolojisi Enstitüsü’nden uzmanlar “Türk ve Japon Tekstil Kullanıcılarının Görsel ve Duyusal Tercihleri” Projesi için  araştırma yapacaklardır.
Bu projede Denizli’deki tekstil üreticilerinden Bez Tekstil, Pamukkale Üniversitesi ile proje ortağıdır. Proje süresi 1 yıl olup, ekipler karşılıklı ziyaretlerde bulunacak; proje , öğrenci ve öğretim elemanı değişimi yoluyla gerçekleştirilecektir.

 
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat