Postal Yalayıcı Barzani Ankara'da

Okunma: 1751
Türkiye 23 Ağustos 2016 14:36
Videoyu Aç Postal Yalayıcı Barzani Ankara'da
A
a

AnkArA’ya gelen Barzani ile yapılan görüşmelerde, K. Irak’taki FETÖ’ye ait okullar, PKK ve IŞİD’le mücadele ile Musul harekatı konusu ele alındı.

http://www.denizli.bel.tr/
Peşmerge reisi Mesud Barzani, dün Türkiye’ye geldi. Barzani’yi Ankara’da Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu karşıladı. Başkentte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile görüşen Barzani’nin gündeminde hükümete verdiği desteğin dışında Fetullah Gülen’e bağlı okulların olduğu bildirildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da yer aldığı görüşmelerde ele alınan konulardan biri de yaklaşan geniş kapsamlı Musul operasyonunda Türkiye’nin oynayacağı rolün olduğu öğrenildi. Görüşme konularından birisinin de Kuzey Irak’ta üslenen PKK ile mücadelede işbirliği olduğu belirtildi.

Mesud Barzani’ye ziyaretinde Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin ve Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi de eşlik etti. Türkiye, 15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrası Avrupa ve ABD’den beklediği desteği bulamazken, darbe girişimini ilk kınayanlardan biri Erbil olmuştu. Barzani darbe girişiminden birkaç saat sonra yaptıkları açıklamalarla, kalkışmayı sert bir şekilde kınamış ve Türkiye hükümetinin yanında olduklarını bildirmişti. Barzani’nin bir önceki ziyareti Aralık ayında gerçekleşmişti. Barzani, Ankara’nın ardından önümüzdeki günlerde Tahran’a da bir ziyaret gerçekleştirecek. KDP’nin Dış İlişkiler Sorumlusu Hemin Hawrami, twitter hesabından davetin Tahran’dan geldiğini duyurdu.

 

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat