Sarayköy Otogarına Kavuşuyor

Sarayköy Otogarına Kavuşuyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın 30 Mart seçimlerinden önce söz verdiği Sarayköy İlçe Otogarı'nın temel atma töreni yapıldı.

A+A-

Sarayköy'de "Sayın Başkanımız sözünüzde durdunuz garajımızı yapıyorsunuz teşekkür ederiz" pankartıyla karşılanan Başkan Zolan, "Sarayköy'de hizmet destanlarını yazmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın 30 Mart seçimlerinden önce Sarayköylülere söz verdiği "Denizli Büyükşehir Belediyesi Sarayköy İlçe Otogarı"nın temel atma töreni yapıldı. Sarayköy Belediyesi önünde düzenlenen törene, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Vali Vekili Ekrem Büyükata, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sarayköy'de "Sayın Başkanımız sözünüzde durdunuz garajımızı yapıyorsunuz teşekkür ederiz" pankartıyla karşılanan Başkan Zolan, törende yaptığı konuşmada, "30 Mart öncesinde ne söz verdiysek onu yerine getirme noktasında, seçimden bir gün sonra çalışmaya başladık" dedi. Bugüne kadar söz verdikleri konuların bir çoğunu başlayıp bitirdiklerine dikkati çeken Başkan Zolan, "İnşallah 2019'a kadar hepsini tamamlayacağız. Burada Ahmet Necati Özbaş kardeşimle, vatandaşlarımızla birlikte el ele verip Sarayköy'e hak ettiğinden daha fazlasını verme gayreti içerisinde olacağız. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun" diye konuştu.

 

"Denizli'de ne varsa Sarayköy'de de o olacak"

 

Sarayköy'e ilk geldiğinde ilk ziyaret ettiği yerin ilçe otogarı olduğunu anlatan Başkan Zolan, "Otogarda yürürken bile zorluk çektim, zemin asfalt ama çukur çukur olmuş. Dedim ki, 'Sarayköyüme bu yakışmıyor. Bu otobüs terminali Sarayköyüme yakışmıyor. Buranın daha güzelini ve yenisini yapmamız lazım' diye söz verdim. Çok şükür Allah'ım bugün nasip etti. İnşallah burada hep birlikte bu işin temelini atacağız. İhalesini yaptık, işi başlattık, temelini attık. İnşallah açılışta da bir araya gelip, güle güle kullanırız" dedi. Büyükşehir olduktan sonra Denizli'de navarsa ilçelerde de o olacak dediklerini hatırlatan Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Denizli'de ne varsa Sarayköy'de de o olacak dedik. Sarayköy bize sahip çıktı. Verdiğimiz sözleri inşallah harfiyen yerine getireceğiz. İçme suyu ile ilgili sorunlar vardı. Acısu'da, Duacılı'da çözdük. Halı sahalar yaptık, daha 4 tane daha halı saha yapacağız. Sarayköy Mezarlığı'nın içini kilit taşı döşedik. Bir çok mezarlıkta düzenleme yaptık. Merkezdeki parkların düzenlemesini yaptık. 27 kilometre asfalt, 37 kilometre içme suyu hattı döşedik. İçme suyu depoları yapılıyor. Daha saymakla bitiremeyeceğimiz bir çok proje yapılıyor."

 

"30 yılda bu kadar iş yapılmamıştır"

 

Sarayköy'e 50 bin  metrekare kilit taşı verdiklerine işaret eden Başkan Zolan, "Sarayköy-Babadağ Caddesi'ni yakın zamanda sıcak asfalt yapacağız. İzmir-Denizli karayolunun yan yollarında düzenleme yapılıp kaldırımlarıyla beraber sıcak asfalt yapacağız. Önümüzdeki günlerde 75 kilometre asfalt yapacağız. Eski su deposunun yanındaki mesirelik alanı düzenleyeceğiz. Kozlupınar'dan gelen su hattını tamamen elden geçireceğiz. Saraköy'ün merkezinin içme suyu ve kanalizasyonla ilgili her türlü projesini yaptık, tamamladık. Eksik ve sıkıntılı olan yerlerde alt yapısına başlayacağız" diye konuştu. Sarayköy'e bir yılda yaptıkları işlerin, geçmişte 30 yılda yapılan işleri solladığını kaydeden Başkan Zolan, "30 yılda bu kadar iş yapılmamıştır. Bunu net olarak söylüyorum. Daha önümüzde 4 yıl var. Sarayköy'de hizmet destanlarını yazmaya devam edeceğiz. Yeter ki ülkemde istikrar olsun, kardeşliğimiz daim olsun. Kol kola omuz omuza yürüyüşümüz devam etsin" dedi. Başkan Zolan, uzun yıllardan beri Sarayköy'deki minibüs hatlarındaki bazı araçlarda sıkıntı olduğunu, bu minibüslerin yenilenmesi durumunda bu sorunun da giderileceği müjdesini verdi.

 

"Bizim 3 altın kuralımız vardır"

 

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Sarayköylülerle düğün havasında birlikte olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi. Bakan Zeybekci, "Sizin huzurunuza bugüne adar hep geldik. Bu kardeşiniz burada aynı meydanda 2004'den beri her daim sizlerle beraber oldu. Sizin her karşınıza geldiğinde bugüne kadar hiç başınız eğildi mi? Söz verip de tutmadığımız herhangi bir sözümüz oldu mu? Size hiç yalan söyledik mi? Bize verdiğiniz emanete hiç ihanet ettik veya ettirdik mi? İlk karşınıza çıktığımızda dedik ki, 'bizi takip etmek çok kolaydır.' Bizim 3 altın kuralımız vardır. Bunu bu kardeşleriniz 10 yılı aşkın süredir de devamlı söylüyor. Bir anlayış 12-13 yıl aynı şeyi söylüyorsa ona iyi dikkat etmek gerekir. Bugün bu şehre bir bakın. En uzak ilçesine kadar bakın. Allah'a hamdolsun bugün bu şehirde başı dik alnı açık şöyle sokaklarda gururla dolaşacak olan birileri varsa o da bizidir" dedi.

 

"Sarayköy medeniyet yolculuğunda, yoluna devam edecek"

 

Bakan Zeybekci, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz size hiç yalan söylemedik, söz verdik mi canımız pahasına tuttuk, emanete ihanet ettirmedik ve etmedik. Bu 3 altın kurala göre hareket ettik. Sarayköy için ne söz verdiysek, ne dediysek fazlasıyla yaptık. Buraya gelip de aynı burada sizin huzurunuzda ne dediysem, ne söz verdiysem hepsini Sarayköy için tuttuk. Hamdolsun, yapmaya da devam ediyoruz. Durmak yok yola devam. Sarayköy medeniyet yolculuğunda, yoluna devam edecek. Sarayköy 2023'e, 2053'e, 2071'e doğru yoluna devam edecek. Biz 2019 seçimlerini değil. 2023, 2053 ve 2071'i konuşuyoruz." Bakan Zeybekci, Denizli'deki modern garajdan sonra Sarayköy'ün de Denizli'de ilçe olarak ilk garaja kavuştuğunu işaret ederek, "İnşallah kış gelmeden, havalar soğumadan garaj tamamlanacak" diye konuştu. Konuşmaların ardından temel atma töreni yapıldı.

Gültepe Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi'nin temeli atıldı

 

Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Gültepe Mahallesi'ne yapılacak Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezi'nin temeli atıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Sağlık hizmetlerinde de Büyükşehir en önde, vatandaşımızın yanında" dedi.

 

Denizli'nin Gültepe Mahallesi'ne yapılacak Denizli Büyükşehir Belediyesi Halil Çarkıt Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi'nin temel atma töreni yapıldı. Geçen ay protokolü yapılan ve arsası Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen sağlık merkezinin temel atma törenine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Vali Vekili Ekrem Büyükata, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hayırsever Halil Çarkıt, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, 30 Mart öncesi Gültepe'ye aile sağlığı merkezi yapacaklarına dair söz verdiklerini hatırlatarak, "Çok şükür o sözlerimizden birisi olan Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi inşaatının temelini atacağız. Burada ayrı bir güzellik yaşıyoruz. Yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde Denizli Büyükşehir Belediyemizin tahsis ettiği arsaya hayırseverimiz Halil Çarkıt beyefendi sağlık merkezini inşa edecek. Allah kendisinden razı olsun. Emeği, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

"Sağlık hizmetlerinde de Büyükşehir en önde"

 

Sağlık sektörünü ilgilendire söz konusu yatırımın "Belediyenin konusu değil" demediklerine dikkati çeken Başkan Zolan, "Nerede ne ihtiyacımız var, vatandaşımızın ne talebi var, neye ihtiyacı var onun peşindeyiz. O güzellikleri ortaya koyma ve tamamlama ve talepleri yerine getirme konusunda gayret ediyoruz. İşte bu sağlık merkezi de aslında belediyenin direk yapması gereken iş değil. Ama biz vatandaşımız istiyorsa, o görev bizimdir diyoruz" dedi.

Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Bu ilk protokolümüz değil. Dokuzkavaklar Mahallesi'nde Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin ile birlikte yaptığımız protokolle yapılacak semt hastanesi projesi bitmek üzere. Bu sağlık yatırımını da birlikte ortaya koyacağız. Sağlık hizmetlerinde de Büyükşehir en önde, vatandaşımızın yanında. Bu böyle bilinsin. Her zaman ne ihtiyacınız varsa inşallah hepsini yerine getireceğiz."

 

"Bu işler lafla değil sevdayla, aşkla oluyor"

Ekonomi Bakanı Zeybekci ise, hayırsever Halil Çarkıt'a teşekkür ederek, Denizli'nin bölgenin ve Ege'nin sağlık merkezi olacağını söylediklerini belirtti. Bir zamanlar Bağkur ve sigortalıların ayrı ayrı hastanelere gittiğini, doktor ve ilaç bulmada büyük sıkıntı çekildiğini belirten Bakan Zeybekci, Türkiye'nin sağlık sektöründe yaşadığı hızlı gelişimi anlattı. Yabancı vatandaşların Türkiye ziyaretlerinde hastalandığında ülkesinden ambulans uçakların geldiğini, buna özentiyle bakıldığını ifade eden Bakan Zeybekci, artık bir Türk vatandaşının da başka ülkelerde hastalandığında ambulans uçakla gidilip alınarak Türkiye'ye getirildiğini kaydetti. Denizli'de paletli ambulansın bile olduğunu ifade eden Bakan Zeybekci, Karahasanlı'ya 1200 kişilik şehir hastanesi yapılacağını, iki ay içinde temel atılacağını kaydederek, "Bu işler lafla olmuyor sevdayla, aşkla oluyor. Bu aşk bu sevda bizde, bu güvende sizde olduğu sürece Allah bizleri mahcup, sizleri de o güvenden dolayı pişman etmesin inşallah" diye konuştu. Konuşmanın ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Halil Çarkıt Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi'nin temeli protokol üyeleri tarafından atıldı.  

 

Geçen ay protokolü imzalandı

 

Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever Halil Çarkıt arasında geçen ay imzalanan protokol ile, Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne ait 771 metrekarelik arsa sağlık merkezi için tahsis edilmişti. Protokol ile hayırsever Halil Çarkıt sağlık merkezini inşa edecek, Halk Sağlığı Müdürlüğü ise işletmesini üstelenecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.