Şehitler Anısına Aşure Dağıtımı

Okunma: 1730
Ege - Denizli 21 Ekim 2016 16:46
Videoyu Aç Şehitler Anısına Aşure Dağıtımı
A
a

Beşir Derneği Denizli Temsilciliği Cuma namazı ardından Hz. Ebubekir (Mutçalı) Cami önünde ve Pamukkale Üniversitesinde vatan, millet ve bayrak uğruna şehadete yürüyen şehitlerin anısına 3.500 kişilik aşure ikramında bulundu. Dağıtıma Beşir Derneği yetkilileri ve gönüllüleri yanında Türk Kızılayı Denizli Şube Başkanı Erdal OTÇU ve yönetimi ile iş dünyasından isimler de katıldı.

http://www.denizli.bel.tr/
Beşir Derneği Denizli Temsilcisi Emrah GÜRBÜZ "Beşir Derneği olarak, halkın içinde Hak ile beraber olma arzusu ve düsturumuz kapsamında önemli gün ve gecelerde Denizli halkı ile birlikte olmaya çalışıyoruz. Muharrem ayı Cenabı Allah'ın İlahi bereket ve feyzinin, Rabbani ihsan ve kereminin coştuğu bir aydır. Muharrem ayının geleneksel ikramı malumunuz olduğu üzere aşuredir. Nacizane Muharrem ayının önemine vurgu yapmak için 2. kez aşure ikramında bulunuyoruz.
Bizler, bugün bu şekilde rahat bir ortamda yaşıyor isek bu, vatan, millet ve bayrak için gözlerini kırpmadan şehadete yürüyen terörle mücadelede hayatını kaybeden güvenlik güçlerimiz sayesindedir. Böyle bir dönemde şehitlerimizin anısına bir ikramda bulunma gereği hissettik. Herkesin Muharrem ayını tebrik eder, bu güzel ayın yüzü suyu hürmetine akan kanların durmasını, her türlü terörün son bulmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz eder, organizasyonda emeği geçen gönüllülerimize, bağışçılarımıza her daim desteklerini esirgemeyen Denizli halkına teşekkür ederim."
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat