Sirenler Atatürk İçin Çalacak

Ege - Denizli 8 Kasım 2018 12:33
Videoyu Aç Sirenler Atatürk İçin Çalacak
A
a

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından tüm valiliklere il ve ilçelerde bulunan tüm sirenlerin bakımının yapılması ile alakalı bir yazı gönderdi.

http://www.denizli.bel.tr/
Yazıda ülke çapında İkaz ve Alarm haberlerinin duyurulması, mevcut sirenlerin etkin şekilde tutulması ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ölümünün 80. Yıldönümü olması münasebeti ile ilde ve ilçelerde şu tedbirlerin alınacağı belirtildi:
  1. İlde bulunan tüm sirenler, her sene olduğu gibi bu sene de 10 Kasım 2018 günü saat 09.05'te, 2 (iki) dakika süreyle Sarı İkaz (düz siren sesi) biçiminde çaldırılacak.
  2. Mahalli basın ve yayın organları kanalı ile sirenlerin çaldırılacağı önceden halka ilan edilecek.
  3. İl Müdürlükleri bünyesinde kurulu olan mevcut sirenlerin gerekli test vekontrollerinin yapılıp, çalışmadığı tespit edilen sirenler ile alakalı arızalar mahalli imkanlar ile giderilecek.

Eksikleri Bildirin

Açıklamada yukarıda ifade edilen hususların acil bir şekilde yerine getirilmesi, sirenlerin çaldırılması için TRT Haber Televizyonuna göre saat ayarı yapılması, ifade edilen gün ve saatte çaldırılan sirenlerin çalışıp çalışmadığının tespit edilip, Ek Formdaki bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması ve 25 Kasım 2018 tarihine kadar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na gönderilmesini istendi.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat