Tepki Çeken Olaya Denizli Barosundan Tepki

Tepki Çeken Olaya Denizli Barosundan Tepki

Aksaray’da bazı velilerin özel eğitim sınıflarında eğitim gören otizmli öğrencileri yuhlayıp eylem yapmalarına bir tepki de Denizli Barosundan geldi.

A+A-

Baro’dan yapılan açıklamada Aksaray’da bulunan Mehmetçik İlkokulu`nun bazı velilerinin, özel eğitim sınıflarındaki otizmli öğrencilere karşı eylem yaptığının üzülerek öğrenildiğini belirtildi ve otizmli çocukların, kendi çocuklarıyla aynı okulda öğretim görmelerine karşı çıkan velileri, öncelikle kınadıkları ifade edildi.

Baronun açıklaması şöyle devam etti:

Tüm çocuklarımızın çok değerli olduğunu, insanların hiçbir sınıflandırmaya tabi tutulmadan ve ötekileştirilmeden bir arada yaşayabilme arzusu ve erdeminin ancak okul sıralarında kazandırılabileceğini, böylesine hassas bir konuda ayrımcılık yapmanın, toplumda derin tahribatlara yol açacağını hatırlatıyor, tüm okullarda otizmli çocuklarımızın eğitimi için gerekli şartların sağlanarak, ayrımcılığa yol açan her türlü uygulamaya son verilmesi gereğinin altını çiziyor ve tüm çocuklarımızın toplumumuzun bir parçası olduğunu bir kez daha vurguluyoruz.

Yaşanan bu üzücü olayla ilgili sorumluların tespiti için başlatılan soruşturma sonucunu beklemekle birlikte, bu olayın takipçisi olacağımızın da bilinmesini isteriz.

Unutulmamalıdır ki, otizm eksiklik değil farkındalıktır, bizler de otizmli çocuklarımızın farkındayız ve onların yanındayız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.