Tin:Muhalefet Kendi Başarısızlığını Örtmeye Çalışıyor

Tin:Muhalefet Kendi Başarısızlığını Örtmeye Çalışıyor

Tin: Muhalefet partileri kendi başarısızlığını örtbas ediyor dedi.

A+A-

Son günlerde muhalefet partilerince sosyal medya üzerinden yapılan “tehditvari” paylaşımlara değinen AK Parti İl Başkanı Şahin Tin, “Muhalefet, kendi AK Partimizi saha süsleme ve hakimiyetini engelleyerek kendi başarısızlıklarını örtbas etmek istemektedirler” dedi.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Denizli İl Başkanı Şahin Tin, son günlerde sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar ile ilgili yaptığı değerlendirmede, bizler, bu yarışta demokrasi kurallarından ayrılmadan seçim çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Yazılı basın açıklaması yapan Tin, “Tüm olumsuz gelişmelere rağmen AK Parti Denizli ailesi olarak şimdiye kadar huzur ortamında geçen seçim çalışmalarının şimdiden sonra da aynı şekilde hoşgörü ve saygı çerçevesinde devam edeceğine olan inancım tamdır” dedi. Başkan Tin, “Son günlerde illimizde bir kısım siyasi parti yöneticilerinin bu hoşgörü ortamını bozma ve kamuoyunu kısır çekişmelere sürükleme niyetinde olduğunu gördük” ifadelerini de kullandı.

 

SEÇİM BAYRAM HAVASINDA GEÇMELİ

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlara dikkat çeken Başkan Tin şu ifadeleri kullandı: “Bu arkadaşlar, seçim kurullarına yaptıkları itiraz neticesinde alınan kararları yetkililerin uygulamasını beklemeden basın ve sosyal medya üzerinden “Onlar uygulamaz ise biz uygulatmasını biliriz, şu tarihte şu saatte toplanıp asılan bayraklarını biz indireceğiz şeklindeki paylaşımları, Demokrasi Şöleni olması gereken 07 Haziran 2015 seçim çalışmalarına gölge düşürmüştür. Unutulmamalıdır ki, her seçim milletimiz için kaderinin belirlendiği ve genelde bayram havasında geçen bir demokrasi yarışıdır. Bu yarışmada her parti, coşkuyu ve bayram havasını yansıtmak için çevre duyarlılığına, vatandaşların haklarına saygılı olarak kampanyalarını yürütür, bayraklarını asar. Denizlimiz dışında diğer illere baktığımız da her parti için bu coşku ve bayram havasını görmekteyiz. Bu coşku ve heyecan sokaklara yansımış bütün partiler bayraklarını asmış, seçim kampanyalarını tam bir şölen havası içinde yürütmektedir. İlimizde ise bu şölen havası maalesef kişisel kaygı ve hedefi olmayan itirazlar nedeni ile yok olmuştur. Denizlimizi bu bayram havasından yoksun bırakanları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bizler bu yarışta demokrasi kurallarından ayrılmadan seçim çalışmalarımıza devam edeceğiz. Her siyasi partinin seçim bürolarının önünün bir düğün evi gibi süslenmesi ve seçimlerin bir bayram havasında, huzur içinde geçmesi temennimizdir”

 

Başkan Tin; “Ne yazık ki  bu tutumu ile muhalefet kendi zayıflıklarını ve başarısızlıklarını örtbas etmek istemektedir. Ayrıca Ak Parti güç gösterisi yapıyor gibi yansıtma çabaları içinde olmaları ise Ak Partimizin milletle olan yürüyüşüne asla gölge düşürmeyecektir “  dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.