Torba Kanundan Aboneleri Sevindiren Haber

Torba Kanundan Aboneleri Sevindiren Haber

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan yeni “torba kanun” abonelik sözleşmelerinin iptali ile alakalı büyük bir kolaylık getiriyor.

A+A-

Ekonomiye ilişkin “torba kanun” bugün resmi gazetede yayımlandı. Pek çok yeni kanun hükmünde değişiklik yapılırken abonelik sözleşmelerinin elektronik yöntemle iptal edilebilmesine karar verildi. Bundan sonra tüketiciler, elektronik haberleşme aboneliği aldıkları hizmetleri herhangi bir şubeye gitmeden elektronik ortamdan da iptal edebilecek.

Elektronik Haberleşme Kanunu’nda yapılan düzenlemeyle birlikte tüketiciler, elektronik haberleşme hizmetine abone olurken hizmetin sağlandığı işletmeciyle sözleşme yapabilecek. Bu sözleşme ise yazılı olarak yapılabileceği gibi elektronik ortamlarda da gerçekleşebilecek. 

Kurum Belirleyecek

Elektronik ortamlarda kurulacak sözleşmelerde, başvuru sahibinin kimliğinin doğrulanabilmesi için kurum tarafından belirlenecek yöntemler kullanılacak ve bunlara ilişkin usul ve esaslar kurum tarafından belirlenecek.

Bu bilgilerle birlikte Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 49’uncu maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “imzalanırken” ibaresi de “kurulurken” şeklinde değiştirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.