TÜBİTAK Proje Yarışmasına Servergazi Damgası

TÜBİTAK Proje Yarışmasına Servergazi Damgası

DENİZLİ'deki Özel Servergazi Eğitim Kurumu, TÜBİTAK'ın düzenlediği 46'ncı Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bölge finaline 11 proje ile girdi.

A+A-

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve beşeri bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bölge değerlendirme sonuçlarına göre Özel Servergazi Eğitim Kurumu öğrencileri önemli başarılara imza attı. Bilgisayar, biyoloji, fizik, kimya, matematik, coğrafya, psikoloji, sosyoloji, Türk dili ve edebiyatı ve tarih olmak üzere 10 dalda düzenlenen yarışmaya bu yıl 22 bin 254 öğrencinin hazırladığı toplam 13 bin 775 proje başvurusu yapıldı. Her bölgeden 100 proje davet edilerek 12 noktadan 1200 proje bölge finallerine katıldı.

TÜBİTAK proje yarışmasına Konya bölgesi finaline Konya, Antalya, Denizli, Isparta ve Burdur illerinden toplam 100 proje davet edildi. Özel Servergazi Lisesi 4 bilgisayar, 3 kimya, 3 matematik, 1 sosyoloji olmak üzere 11 projeyle Konya bölgesinin en çok projesi davet edilen eğitim kurumu oldu. Ayrıca Türkiye genelinde bilgisayar, kimya ve matematik dallarında en fazla projesi davet edilen okul olma başarısı gösterdi.

 

Özel Servergazi Eğitim Kurumları Proje Koordinatörü Güngör Canbulat, TÜBİTAK gibi ülkemizin en saygın bilimsel otoritesi olan bir kurumun düzenlediği proje yarışmalarında okulun kazandığı başarının haklı sevincini yaşadıklarını belirterek, "Jüri değerlendirmesi için gönderilen 32 projemizden 11'i bölge finallerine kalmayı başardı. Konya'da gerçekleştirilecek olan sergide Denizliyi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz "dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.