Türk-Eğitim-Sen'den 19 Mayıs Kutlaması

Türk-Eğitim-Sen'den 19 Mayıs Kutlaması

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

A+A-

Şan ve şereflerle dolu tarihimizin önemli dönüm noktalarından 19 Mayıs 1919’un 96. yıldönümü kutlu olsun. Aziz vatanımızın işgale uğradığı bir dönemde şanlı Türk tarihinden ve soylu milletimizden aldıkları güçle Samsun’da bağımsızlık meşalesini yaktıkları o kutlu günün üzerinden 96 yıl geçmiştir. Ancak geçen 96 yılda; 19 Mayıs 1919 öneminden hiçbir şey kaybetmemiş aksine zor zamanlarda Türk Milletinin hürriyet aşkının ve sarsılmaz gücünün nişanesi olarak milletimize güç vermiştir.Türk tarihi şanlı zaferler ve fetihlerle dolu bir kahramanlıklar tarihidir. Aziz milletimiz, tarih boyu büyük devletler kurmuş ve gittiği yerlerde iz bırakan medeniyetler oluşturmuşlardır. Ancak; Türk tarihinde bu zaferler, fetihler ve büyük medeniyetlerin yanında büyük buhranlar ve sıkıntı dönemleri de vardır. Türk milleti, tarih boyunca böyle buhran dönemlerinde defalarca varlık mücadelesi vermek zorunda kalmıştır.Milli mücadelenin başladığı tarihler de yine böyle büyük sıkıntıların yaşandığı, Türklüğün canına kast eden emperyalizmin aziz vatan topraklarını işgal ettiği bir tarihtir. Ama aziz milletimiz tarihin her döneminde karşı karşıya kaldığı zor ve sıkıntılı şartları aşmış, kara bulutları üzerinden dağıtmayı bilmiştir. 19 Mayıs 1919 da Türk milletinin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür ve aziz milletimizin gönlünde çok önemli bir yere sahiptir. Mazlum ve davasında haklı bir milletin zulme ve eziyete karşı başkaldırısı olan 19 Mayıs, soylu milletimizin gurur kaynağı olduğu kadar, dünyadaki tüm ezilmiş ve işgale uğramış milletlerin örnek aldığı asil bir direniş ve bağımsızlık hareketidir.

 

19 Mayıs tarihinde Samsun'a her türlü olumsuzluklara ve imkansızlıklara rağmen ayak basıp Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ışığını yakan Mustafa Kemal ruhunun gençlere en büyük armağan olduğu "Mustafa Kemal Atatürk 'Türk’ün haysiyeti, gururu ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yaşamaktansa, mahvolsun daha iyidir' fikri ile hareket ederek ülkemizi adeta yoktan var etmeyi başarmış ve Türk'ün yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı olduğunu tüm dünya'ya kanıtlamıştır işte bu yüzdendir ki 19 Mayıs tarihi gençliğe armağan edilmiştir. Gençlerimiz bu eşsiz ruhu anlamalı, özümsemeli ve geleceği bu doğrultuda şekillendirmelidir" dedi. GÜZEL mesajını şöyle tamamladı; "Biz öğretmenler, tarihsel bütün olayları iyi özümseyerek, geleceğe sağlam adımlarla ilerlemesini arzuladığımız gençlerimizin kutsal dinimizin 'Oku' emri doğrultusunda kendisini geliştirmesini, ülkesi ve milleti için başarılı çalışmalar sergilemesini arzulamaktayız. Son yıllarda gençliğimizi ısrarla şiddet eylemleri içerisine çekmeye çalışan, madde bağımlılığı ile oyalamaya çalışan, orantısız güç kullanarak devlet düşmanlığına sürükleyen, teknolojinin zararlı tarafları ile sosyalleşmekten uzaklaştıran her gücün karşısında yine bizler olacağız ve yine bizler mücadele edeceğiz. Öğretmen ile öğrencinin birlik ve beraberlik içerisinde müspet çalışmalara imza attığı Türkiye için ilelebet var olacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Eğitim-Sen Denizli Şubesi olarak 19 Mayıs 1919’un; 96. yıldönümünde aziz milletimizin ve Türk gençliğinin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz..

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.