Türk Ocaklarından Azerbaycan'a Destek

Türk Ocaklarından Azerbaycan'a Destek

Türk Ocakları Denizli Şubesi Başkanı Prof.Dr.Turgut Tok Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yapmış olduğu saldırıyı kınadı.

A+A-

Kınama ve Azerbaycan’a destek mesajında şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Yüce Türk Milleti’nin ve Türk Dünyası’nın söylemlerini Ermenistan ve destekçileri dikkate almalıdır.

Türk Ocakları Denizli Şubesi olarak Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına 27 Eylül 2020 Pazar günü gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını geri almak üzere başlattığı askeri harekâtı destekliyor; her şart altında ve her zaman Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.

Ermenistan, terörist bir devlettir. Kadim Türk toprakları Karabağ ve çevresindeki bölgeleri emperyalist devletlerin desteği ile işgal altında tutmaktadır. Şimdi de Azerbaycan topraklarına ve sivil yerleşimlere tüm uluslararası kurallara uymaksızın saldırmıştır. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Ermeni saldırılarına misliyle ve anında cevap vermiştir. Bu saldırılar ve Karabağ işgalinin devamı, Kafkaslardaki barış ve istikrar ortamını bozmaya yönelik tehlikeli girişimlerdir. Azerbaycan Ordusu, işgal altındaki topraklarını tekrar geri almaya başlamıştır.

Ermenistan’ın uluslararası anlaşmaları, hak ve hukuku yok sayan bu saldırılarına başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası kuruluşlar gerekli tepkiyi vermeli ve uyarıyı yapmalı, Azerbaycan’ın uluslararası anlaşmalardan doğan haklarına saygı göstermelidir.

Türk Dünyası’nın kanayan yarası Karabağ işgali inşallah yakın zamanda son bulacaktır. Türkiye ile Azerbaycan ve Türk Dünyası arasına hançer gibi yerleştirilen Ermenistan, kadim Türk topraklarından def edilecektir. Nahcivan ile Azerbaycan arasındaki topraklar Türk topraklarıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Yüce Türk Milleti’nin ve Türk Dünyası’nın söylemlerini Ermenistan ve destekçileri dikkate almalıdır.

Türk Ocakları Denizli Şubesi olarak, şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa diliyor;  Azerbaycan’ın ve Azerbaycan’daki soydaşlarımızın her şart ve durumda yanında olduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.