Üç Bakan İstifa Etti, İşte Atanan 3 Yeni Bakan

Üç Bakan İstifa Etti, İşte Atanan 3 Yeni Bakan

Bakanların atanmasına ilişkin işlem, Resmi Gazete’de yayımlandı.

A+A-

Adalet, İçişleri ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlarının atanmasına ilişkin işlem, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de, genel seçimler nedeniyle görevinden istifa eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleştirme Bakanı Lütfi Elvan’ın yerine yapılan atamalar Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun imzasıyla yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı’na yapılan bildirimin tarihi 2 Mart olurken, bildirime “Cumhurbaşkanlığı Yüce Katına” başlığı atıldı.

Bakanların Atanmasına Dair İşleme ilişkin Başbakanlık yazısında, 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanununun 6’ncı maddesi uyarınca, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacağı kaydedildi. Yüksek Seçim Kurulunun 31 Ocak 2015 tarihli ve 100 sayılı kararı ile seçimin başlangıç tarihinin 10 Mart 2015 Salı günü olarak tespit edildiği kaydedilen yazıda, “Bu sebeple, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 114 üncü maddesi uyarınca 7 Mart 2015 tarihinden geçerli olmak üzere görevlerinden çekilen Bakanlardan;

Adalet Bakanlığına Kenan İpek,

İçişleri Bakanlığına Sebahattin Öztürk,

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına Feridun Bilgin’in atanmaları, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının mezkûr maddesi gereğince uygun görülmüştür” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu tarafından yapılan bildirimin kendisine 6 Mart’ta ulaştığını belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.