Vatan Partisi Tavas' Adım Adım Dolaştı

Vatan Partisi Tavas' Adım Adım Dolaştı

Vatan Partisi seçim çalışmaları kapsamında yaptığı son turlarda Tavası'ı ayağa kaldırdı.

A+A-

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli milletvekili adayı Hasan Korkmazcan memleketi Tavas'tan tam destek aldı. Milletvekili adayları Hasan Korkmazcan ve Füsun İyice beraberindeki partililerle birlikte Tavas'ta ayak basılmadık yer bırakmadı. Tavas'ın Altınova, Ebecik, Sofular, Çalıköy, Karahisar, Çağırgan, Nikfer,Yorga köylerini ziyaret eden adaylar akşam da Kızılcabölük kasabasında büyük kahve toplantısı yaptılar.

Tavas ziyaretleri arasında Kale'ye bağlı Karaköy mahallesine de giden adaylar yurttaşlarla buluştu. Vatan Partisi adaylarını, Denizli'nin tütün açısından önemli merkezlerinden olan Karaköy'de Denizli'deki TEKEL fabrikalarının özelleştirilmesinin ardından işten çıkarılan ve Büyük Tekel Direnişi'ne katılan işçiler karşıladı.

TOHUM ÇEYREK ALTINLA YARIŞIYOR

Köylerde çiftçilerle buluşan Vatan Partisi milletvekili adayları Hasan Korkmazcan ve Füsun Özçelik vatandaşın dertlerini dinledi. Tohum fiyatlarındaki pahalılıktan yakınan köylüler "Tarlamızı ekemiyoruz, tohum almak ateş pahası. Alıp eksek bile hasadımız ettiğimiz masrafı karşılamıyor sözleriyle iktidara tepki gösterdiler. Partisinin çözümlerini anlatan Korkmazcan "kendi tohumumuzu ürettirmeyen, yerli ekonomiyi desteklemek yerine elde avuçta olanı satmaya devam eden bu iktidarı değiştiremezsek köylümüz tarlasını ekemediği gibi satılığa çıkarmak zorunda kalacak. Bu dar boğazdan ancak dimdik duracak, yerli üretimi destekleyecek, devlet kurumlarını yeniden canlandıracak bağımsız bir iktidarla çıkabiliriz. Bunun için 8 Haziran günü Vatan Partisi mecliste olacak" dedi.

ONLARCA TAVASLI VATAN PARTİSİ'NE KATILDI

Vatan Partisi'nin adaylarına ve projelerine büyük ilgiyle destek veren onlarca Tavaslı Vatan Partisi'ne katıldı. Her gidilen kahvede yurttaşlardan pek çoğu Vatan Partisi'ne üye oldu. Yeni üyelere rozetlerini Hasan Korkmazcan taktı.

Milli mücadele döneminde Tavas'ta Kuvay-i Milliye'nin ilk toplandığı yer olan Altınova Köyü'nde Vatan Partisi'ne üye olan yurttaşlar biz de dedelerimiz gibi Kuvay-i Milliye'ye katıldık. Vatan Partisi günümüzün Kuvay-i Milliyesi'dir dedi.

Vatan Partisi rozeti takılanlar arasında Korkmazcan'ın milletvekiliği yaptığı dönemlerde oy veren seçmenleri de vardı. Korkmazcan'ın milletvekili olduğu dönemde yaptığı hizmetlere atıfta bulunan yurttaşlar "Yıllar önce verdiğiniz tüm sözlerinizi yerine getirdiniz sizler gibi namuslu insaların mecliste olması lazım. Vatan Partisi ile hepimize umut oldunuz, çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak için sizin yanınızdayız" sözleriyle rozetlerini taktılar.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.