70 Yıllık Sanat Yaşamı Taçlandı

70 Yıllık Sanat Yaşamı Taçlandı

Denizli'de yetişen sanatçıya büyük onur... Çamelili sanatçı ' Devlet Sanatçısı' ünvanına layık görüldü.

A+A-

Denizli Çameli İlçesi’nden yetişen Şevket İren Kızılırmak, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültürel Miras Taşıyıcıları Halk Müziği Mahalli Sanatçıları ve Çalgı Yapımcıları Değerlendirme Kurulu’nun kararı ile Devlet Sanatçısı unvanı verildi.

Çameli’nin yetiştirdiği büyük usta büyük üstat Şevket Kızılırmak 70 yıllık sanat yaşamını ‘’ Devlet Sanatcısı unvanıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçısı Kimlik kartıyla taçlandırdığını dile getirdi. Denizli’nin yerel sanatçısı, gençlik yıllarında uzun süre Yeşilçam’da birçok isimle birlikte figüran olara sahne aldı. Bazı filmlerde türküler seslendirdi. TRT repertuarına beste verdi.

BU BAŞARIYI ÇAMELİ'MİZE ARMAĞAN EDİYORUM”

Sanatçı tanıtma kartını Çameli adına almaktan büyük bir onur duyduğunu ifade eden Mahalli Sanatçısı Şevket Kızılırmak ise bu başarıyı Çameli’ye armağan ettiğini belirterek, Denizli ilimizin kültür taşıyıcısı olarak bu kimliği almayı, Denizli Halkı adına onur duyuyorum. Kültür taşıyıcılığını da en iyi şekilde gerek sosyal ortamlarda gerekse okullarda anlatmayı hedefliyorum. Canlı dinletiler, canlı anlatımlarla Halk kültüründe Denizli’yi anlatmak, Çameli’yi tanıtmak istiyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.