Adil Demir Vites Yükseltti

Adil Demir Vites Yükseltti

CHP’nin önseçim kararını açıklamasının ardından çalışmalarına hız veren Adil Demir, ilçe ve köy gezilerini sürdürüyor.

A+A-

Son bir haftada Tavas, Çivril, Güney, Acıpayam, Serinhisar ve Kale ilçeleri ile Nikfer beldesini gezen Demir, toplam 35 köyde kahve toplantısı ve CHP ilçe teşkilatı ziyareti gerçekleştirdi.Önseçim mi kontenjan mı tartışmaları ile geçen kış günlerinin ardından CHP’de adaylar çalışmalara başladı. Parti teşkilatının aldığı kontenjansız önseçim kararının ardından sahaya çıkan adaylar içinde öne çıkan Adil Demir, giderek vites yükselten bir çalışma örneği sergiliyor.

Geçtiğimiz hafta başlayan ilçe teşkilatları ziyaretine köy gezilerini de ekleyen Adil Demir, bir haftada 40’ın üzerinde ilçe, belde ve köy ziyareti yaptı.İlk gezisini Tavas ilçesi ve köylerine yapan Adil Demir, ardından Çivril ve bağlı mahallelerini, Kale ve bağlı mahallelerini gezdi. Buralarda parti teşkilatı ve mahalle kahvelerinde toplantılar düzenleyen Demir, hem CHP’nin iktidar projelerini, hem de seçimlerin

Türkiye’nin kaderine nasıl bir etki edeceğini anlattı.Gezilerine Serinhisar teşkilat toplantısı ile devam eden Demir, Güney ilçesine yaptığı ziyaretin ardından Acıpayam ilçe örgütü ve köylerine yaptığı ziyaretle çalışmalarını sürdürdü. Adil Demir son bir hafta içinde 6 İlçe, Nikfer beldesi ve mahallelerde toplam olarak 35 köyde gezi ve toplantı yaptı. Kah ve toplantıları olarak geçen çalışmalarında toprağa bağlı çalışan yöre insanının sorunlarına getirdiği çözüm önerileri ve devletin yol açtığı sorunların aşılmasına ilişkin geliştirdiği projeleri ile dikkat çekti.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Denizli Barosu eski Başkanı ve CHP aday adayı Adil Demir, “bizim çalışmalarımızda izlediğimiz yol sadece partimize ve kendimize yönelik oy toplama stratejisi değil. Öyle olsaydı bunu geçen dönem üçüncü sırada vekil adayı olmuş biri olarak daha kolay yöntemlere başvurarak halledebilirdik. Ama biz Türkiye’nin gidişatından endişeliyiz. Hukuki süreçlerden endişeliyiz, Cumhuriyetin modern kazanımlarının üzerinde dolaşan tehlikeden endişeliyiz. Özellikle köylülerimizin yaşadığı tarımsal krediler ve üretim kısıtlamalarından dolayı çok şikayet alıyoruz. Tüm bunlara ilişkin çözümün ne olabileceğini anlatmaya çalışıyoruz. Partimiz CHP’nin iktidar programındaki çözümleri anlatıyoruz. Emeklilerin, çiftçilerin, gençliğin göç sorunlarının önüne geçmenin yollarını karşılıklı görüşüp dinliyor ve görüşlerimizi aktarıyoruz. Böyle olması gerekir çünkü bu toplumun dinamiğine dinamit koyan şimdiki sistemle mücadele etmeden, insanımızın yaşadığı yoksulluk ve diğer sorunlara çözüm yolu bulmak imkansız. O nedenle dağ-taş, dere-tepe, yağmur-çamur demeden dolaşmaya devam edecek, düşüncelerimizi anlatacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.