AKP'de Toplu istifa Şoku!

AKP'de Toplu istifa Şoku!

Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde AK Parti'nin seçimleri yapmayarak atama ile başkan seçilmesine kızan İlçe Başkanının da aralarında olduğu 27 üye istifa etti.

A+A-

Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde AK Parti'nin seçimleri yapmayarak, genel merkez tarafından Atama yapılmasına tepki gösteren İlçe Başkanının da aralarında olduğu 27 üye istifa etti. İstifaların önümüzdeki günlerde 500'ü bulabileceği belirtiliyor.

TOPLUCA İSTİFA ETTİLER

Afyonkarahisar'da AK Parti tarafından tüm ilçelerde kongreler tamamlandı. Ancak, İhsaniye ilçesinde parti yönetimi seçim istemesine rağmen il başkanlığı buna yanaşmadı. En sonunda ortak belirlenen üç aday parti genel merkezine bildirildi. Ancak, bunların hiç birisi kabul edilmeyerek Lütfullah Çelik atandı. Bu durum partililerin tepkisini çekti ve İlçe Başkanı Ayhan Uylaş ve 26 üye, partilerinden istifa etti.

"DEMOKRATİK HAKKIMIZ ELİMİZDEN ALINDI"

AK Parti İhsaniye İlçe Başkanı Ayhan Ulaş, demokrasinin bir gereği olarak seçime girmek istediklerini, ancak bu haklarının elinden alındığını söyledi. Bunun en son örneğinin Bolvadin'de yaşandığını ve seçime gidildiğini hatırlatan Uylaş, "Biz de girmek istedik. Ancak, eski yönetim seçimi kaybedeceklerini bildikleri için ortak adayla girme teklifini sundu. Ortak adayın kim çıkarsa çıksın biz kabul edeceğimizi söylememize rağmen bu adaylardan hiçbirini il yönetimi ve genel merkez kabul etmedi. Aday adayı olarak 3 defa isim değişti bunlarda kabul edilmedikten sonra biz de bu istifa etme kararı aldık." dedi.

Genel merkez tarafından Beytullah Çelik'in ilçe başkanı olarak atamasının yapıldığını belirten Uylaş, bu adaya hiçbir şekilde destek vermeyeceklerini kaydetti.

"BİZİ DİKKATE ALMAZLARSA İSTİFA EDECEK YÜZLERCE KİŞİ VAR"

Ayhan Uylaş, şu anda hiçbir partiye geçmeyi düşünmediklerini ancak kendilerinin dikkate alınmaması durumunda yeni istifaların çok hızlı bir şekilde çoğalarak geleceğine dikkat çekti. Uylaş, "Şu an beklemedeyiz. Önümüzdeki günlerde diğer arkadaşlarımızla görüşüp kararımızı vereceğiz. Ancak, belediye başkanlığı seçimlerinde yüzde 15 oy almış ve hakkında her türlü şaibesi olan bu kişilerin tekrar ilçe başkanlığına geçmesi bizi derinden etkilemiştir. Hiçbir şekilde bu kişilere destek veremeyeceğimizi belirtmek isteriz. Şunu iyi biliyorlar ki biz seçime gitsek yüzde 70 ile kazanacağımızı iyi biliyorlar. Biz dikkate alınmazsak eğer belediye meclis üyeliklerinden ve partiden istifalar da ardı ardına gelecektir. Merkezde ve merkeze bağlı belde ve köylerden istifası hazır olan çok sayıda arkadaşımız var." diye konuştu.

Eski ilçe başkanı Lokman Ekici'nin belediye başkan adaylığı sürecinde de toplu istifalar yaşandığını ifade eden Uylaş, bu istifaların bir kısmının il başkanlığı tarafından durdurulduğunu anlattı. Uylaş, ilçe başkanlığına aday olan kişilerin kendi bölgesinden delege dahi olamadığını anlattı.

"PARTİ MENFAATLERİNE AYKIRI HAREKET EDİLİYOR"

İhsaniye ilçesi Döğer AK Parti Belde Teşkilatı Medya ve Tanıtım İşleri Başkanı Süleyman Aşkın da, ilçe başkanlığı seçimleri öncesinde yapılan yanlışlıklardan ve parti menfaatlerine aykırı hareket edilerek ilçede partinin etkisiz hale getirilmesinden büyük rahatsızlık duyduklarını söyledi. Bu rahatsızlıkları duyurmak için bir araya geldiklerini ifade eden Aşkın, "Yapılan yanlışlıklar muhakkak bir gün fark edilecektir. Ancak bizim istediğimiz ve temennimiz bu yanlışlıkların zaman geçmeden ve partimiz zarar görmeden fark edilmesidir. Göz göre göre geçtiğimiz yerel seçimlerde bu uyarılarımıza rağmen İhsaniye ilçemizde yüzde 85 olan partimizin oyları yüzde 15'e düşüren insanların sözünden çıkmayacak bir şahsa bu görevin verilmesine ve yapılan yanlışta ısrar edilmesine belde yönetimi olarak anlam veremiyoruz." şeklinde konuştu.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.