Başkan Yılmaz Gerekliliktir Dedi ve Kapattı

Başkan Yılmaz Gerekliliktir Dedi ve Kapattı

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, sosyal medyada düzenleme yapılması ile alakalı yazılı bir açıklamada bulundu.

A+A-

Başkan Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin:”Bilgiye en kısa yoldan, en doğru vasıtalarla, en objektif şekilde ulaşmak, aynı zamanda iletişim kanallarını aktif olarak kullanmak çağımızın mümeyyiz ve müessir bir özelliğidir. Teorik olarak sosyal medyadan beklenen de bu ihtiyaca cevap vermesidir. Ancak sosyal medya dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüşmüştür. Başta Twitter, Facebook olmak üzere sosyal medya iftira sahnesi, ihanet ve isnat mecrası olmuş çıkmıştır.Güvenlik SorunuSosyal medya taşınması imkânsız ağır bir güvenlik sorunu haline gelmiştir. İtibar suikastlarının kurgu mekânı, insan onurunu ayağa düşüren, akla ve hayale sığmayan fitne ve dedikoduların sığınak ve barınağı olan sosyal medya geleceğimiz, milli ve manevi gerçeklerimiz açısından vahim bir tehdit ortamını kökleştirmiştir. İnsan şerefine, insan namusuna, insan haysiyetine envai çeşit saldırganlığı provoke eden sosyal medyanın bu haliyle varlığı akla, ahlaka ve insani değerlere tamamen aykırıdır. Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir.”ifadeleri açık ve nettir.

Son dönemde gerçeğe aykırılık, hakaret ve fütursuz ifadeler taşımakta olan bir takım paylaşımlar toplumumuzun tüm kesimlerini rahatsız etmektedir.

Geri Dönmelidir

İnsan onuruna leke süren,manevi değerlerimizi yaralayan, dedikoduların sanal alemi haline getirilen sosyal medya,ne yazık ki maksadından şaşmış ve rahatsız eder boyuta gelmiştir.Bilginin hızlı paylaşımı ile birlikte bilgi kirliliğinin önlenmesi,mesleki ve teknik konuların gelişim ve değişiminin takip edilmesi,mutlu ve eğlenceli anların paylaşılmak sureti ile huzur ve hoşgörü iklimine katkı sağlaması arzu edilen sosyal medya asıl ve beklenen mecrasına süratle geri dönmelidir.

Sosyal medyanın yanlış kullanımı, Sayın Genel Başkanımız @dbdevletbahceli Sosyal Medya'yı tekrar kullanana kadar ve #SosyalMedyaYasası çıkana kadar hesabım askıdadır. Hadiseye bakış açımız,duruş ve kararlılığımız bu merkezden hareket etmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.