Bir Kişinin İftar Yemeği de Sizden Olsun

Bir Kişinin İftar Yemeği de Sizden Olsun

2004'ten beri hizmet veren PASVAK Aşevi'ne hem Denizlili gurbetçiler hem de yurtiçinden pek çok hayırsever yardım etmekte.

A+A-

PASVAK AŞEVİ 2004 yılından bu yana Denizli’de gerçek ihtiyaç sahibi kişi ve aileleri tespit ederek, yılın her günü sıcak yemek yardımı ulaştırmaktadır. Bağımsız, bağlantısız ve tarafsız bir hizmet anlayışı olan kurumumuz, etik ve ahlaki değerler çerçevesinde hassasiyetleri gözeten bir yardım sürdürmektedir.

Vakfın, ikinci hizmet binasının faaliyete geçmesiyle birlikte bugün itibariyle; 1450 kişinin evine iki öğün yetecek 3 çeşit sıcak yemek ve ekmeği ulaştırmaktadır. Hizmetlerini tamamen hayırseverlerin maddi ve manevi destekleri ile sürdüren aşevi, 17 yıldır alan el ile veren el arasında yardımlaşma adresi olmaktan büyük mutluluk duymaktadır.

Gurbetçilerin İlk Durağı

Denizlili gurbetçiler aşevine rahatlıkla bağış yapabiliyorlar. Konu ile alakalı yetkililer şu açıklamayı yaptı.

"Yurt dışında yaşayan Denizlili gurbetçilerimiz bağış yapmak istedikleri zaman, ilk akıllarına gelen hasretini çektikleri memleketleri Denizli oluyor. Özellikle Ramazan ayında zekât, fitre ve sadaka bağışları için aşevimizle iletişime geçen gurbetçilerimiz hayırlarını gönül rahatlığı ile yapabiliyorlar. Bize mesafe olarak uzak olsalar da bir telefon kadar yakınımızdalar. Her birine ayrı ayrı teşekkür ederiz. Allah hayırlarını kabul etsin.

Bu vesile ile tüm gurbetçilerimizin Ramazan-ı Şerif’ni kutlar hayırlara vesile olmasını dileriz. Paylaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı bu mübarek ramazan ayında Pasvak Aşevi olarak “Denizlili Gurbetçilerimizin“ zekât, fitre ve sadaka bağışlarını kabul ettiğimizi tekrar hatırlatmak isteriz.

Gelin, bu Ramazanda da sohbetimiz ve dayanışmamız bir olsun, bağışlarınız ihtiyaç sahiplerine ‘’AŞ’’ olsun.’’

‘’Bir kişinin iftar yemeği de benden olsun’

Maddi ve manevi birçok güzelliğin bir arada yaşandığı, kültürümüzün en önemli simgelerinden biridir Ramazan ayı. Bizi, birbirimize karşı daha duyarlı bir toplum olmaya davet eder. Aynı apartmanda, aynı mahallede, aynı şehirde, aynı ülkede yaşadığımız ihtiyaç sahibi olan kişilere karşı sorumluluğumuzu hatırlatır. Paylaşma ve dayanışmanın en üst safhada yaşandığı bu mübarek Ramazan ayında, yardım denince ilk akla gelen yerlerden biri de PASVAK AŞEVİ’dir.

‘’Bir kişinin iftar yemeği de benden olsun’’ diyerek yemek ihtiyacımıza, adak ve hayır kurbanı keserek et ihtiyacımıza, gıda ve bakliyat bağışı ile malzeme ihtiyacımıza destek olan bağışçılarımızın yanı sıra zekât, fitre ve sadaka bağışı için aşevimizi tercih eden bağışçılarımız ile Ramazan ayında, toplumsal dayanışmanın güzelliğini hep birlikte yaşıyoruz.

Gelin, bu Ramazanda da sohbetimiz ve dayanışmamız bir olsun, bağışlarınız ihtiyaç sahiplerine ‘’AŞ’’ olsun.

İletişim:

 0 (258) 266 28 48

 0 (533) 698 49 89

Web: www.pasvak .com

Facebook: pasvakasevi

Insatgram: pasvak

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum